אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בועז וייזר יזרים 20 מיליון שקל תמורת 85% מחברת התכוף

בועז וייזר יזרים 20 מיליון שקל תמורת 85% מחברת התכוף

נאמנת החברה בחרה בווייזר שהצעתו לרכישת השליטה היתה אטרקטיבית יותר משל קבוצת KCPS שהתמודדה מולו. הבנקים טרם אישרו את ההסדר

06.02.2011, 07:36 | רחלי בינדמן

איש העסקים בועז וייזר בדרכו לשליטה בחברת התכוף שנקלעה לקשיים, לא עמדה בחובותיה ונמצאת כעת בהקפאת הליכים. כך עולה ממתווה הסדר הנושים שהגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב רו"ח עליזה שרון שמונתה לנאמנת החברה בהיותה נציגה של הנושים העיקריים והמובטחים של החברה, בנק דיסקונט ובנק אגוד.

הבנקים טרם נתנו את הסכמתם להצעת וייזר, זאת הגם ששרון הביעה הערכתה כי הצעת וייזר הנה ההצעה הטובה ביותר עבור הנושים. שרון אף פנתה טרם הגשת ההצעה לבית המשפט למתמודדת הנוספת על החברה, חברת ברנד תעשיות מקבוצת KCPS, והציעה לה לשפר את הצעתה, אך זו סירבה.

כפי שפורסם לראשונה באתר "כלכליסט", משפחת וייזר הגישה הצעה לרכישת השליטה בהתכוף, העוסקת בייצור כלי רכב ממוגנים, לצד קרן המנוף אוריגו, אך זו פרשה מהמירוץ ומשפחת וייזר הגישה הצעה עצמאית מחודשת. מדובר בהזרמה של 10 מיליון שקל לחברה שישמשו כהון חוזר וכן התחייבות להשקעה של 6 מיליון שקל עם אישור הסדר הנושים הסופי. כמו כן התחייב וייזר להעמיד לחברה בתוך 60 יום ממועד האישור הסופי עוד 4 מיליון שקל בדמות הלוואות כנגד שעבוד נכסים ובסך הכל יזרים לחברה 20 מיליון שקל. לצד זאת יזכה וייזר באופציה לארבע שנים להשקיע בחברה 4 מיליון שקל נוספים לפי מחיר מניה המשקף פרמיה של 100%.

בתמורה להון שיזרים וייזר הוא יזכה ל־85% מהחברה. ה־15% הנותרים יתחלקו כך: 9.4% למחזיקי האג"ח (ובראשם הבנקים) ועוד 5.6% לנושים הרגילים. בתוך כך תונפק סדרת אג"ח חדשה בהיקף של 8.5 מיליון שקל הנושאת ריבית שנתית של 6% שתיפרע בתוך ארבע שנים. האג"ח והמניות יחליפו חוב של 72 מיליון שקל שאותם התכוף חבה למחזיקי האג"ח ולספקים. כמו כן המשקיע התחייב להעביר לנושים מעודפי הפרויקטים של החברה סכום כולל של 150 מיליון שקל.

עם השלמת העברת השליטה לידי וייזר ימונה שמעון בר קמה למנכ"ל החברה במקומו של שמעון שחם. בכוונת משפחת וייזר לפתח את הפעילות הקיימת של כלי הרכב הייעודים של התכוף וכן להיכנס לתחומים נוספים משיקים. בר קמה נפגש עם נציגי עובדי החברה והציג את הכוונות האסטרטגיות של הרוכשים.

שני בניו של וייזר אוהד (31) ואלון (29) צפויים לקחת אף הם חלק בשיקום החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות