אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה את הרחבת מערך ה-DTT צילום: אוראל כהן

הממשלה אישרה את הרחבת מערך ה-DTT

מערך שידורי הטלוויזיה הדיגיטלית יורחב מ-5 ל-16 ערוצים תוך שנתיים; הרשות השנייה מסרה היום כי שידוריו חזרו לסדרם, לאחר שחלו שיבושים בימים האחרונים

06.02.2011, 15:15 | שלי פריצקר

עכשיו זה סופי: הממשלה אישרה את הרחבת מערך שידורי הטלוויזיה הדיגיטלית עידן פלוס (ממיר ה-DTT) מ-5 ערוצים כיום ל-16 תוך שנתיים.

בשלב הראשון יתווספו לחמשת הערוצים המשדרים (ערוצים 1, 2, 10, ערוץ הכנסת וערוץ 33), ערוץ רדיו שיכלול את כל ערוצי הרדיו האזורי והארצי, חינוכית 23, ערוץ 9 בשפה הרוסית, ערוץ המוסיקה 24 וערוץ HD של ערוץ 1. בשלב השני אמורים להתווסף הערוצים הייעודיים (שעדיין אינם קיימים) – ערוץ ערבי, חדשות ומורשת, וכן ערוצי HD נוספים.

משרד האוצר צפוי לממן את הרחבת המערך, כ-50 מיליון שקל בשנה, באמצעות התמלוגים שמשלמות זכייניות הטלוויזיה.

עידן פלוס הינו ממיר דיגטלי, ובאמצעות תשלום חד פעמי של 400 שקלים מהווה אלטרנטיבה לצפייה בטלוויזיה שלא באמצעות חברות הלוויין והכבלים, ובמקום השידור האנלוגי שצפוי להיפסק ב-30 במרץ. בימים האחרונים חלו שיבושים בחלק מהממירים במערך השידורים של עידן פלוס. הרשות השנייה, האחראית למערך, מסרה היום (א') כי שידוריו חזרו לסדרם.

 

לדברי שר התקשורת משה כחלון, "הרחבת התחרות בשידור הרב ערוצי באמצעות הגדלת מספר הערוצים וגיוון התכנים בממיר עידן פלוס היא משמעותית ביותר ופותחת עידן חדש בתמורה לתשלום חד-פעמי ושווה לכל נפש".

שר האוצר יובל שטייניץ אמר בישיבת הממשלה כי "המהלך יאפשר הוזלה משמעותית בהיקף ההוצאה של משקי הבית על טלוויזיה רב-ערוצית, המהווה נתח גדול במרכיב ההוצאה של המשפחה הממוצעת".

מנשה סמירה, מנכ"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, בירך היום על החלטת הממשלה להרחבת מערך "עידן+" ואמר כי הוא רואה בה גיבוי וחיזוק למהלך החשוב של פתיחת השידורים לציבור הרחב. "שינוי זה שהוביל שר התקשורת בתמיכת משרד האוצר מאפשר לרשות השנייה לבנות תשתית לשידורי טלוויזיה דיגיטליים פתוחים לכל, איכותיים ומגווונים", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות