אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמרון: "אני לא מעוניין לבעוט בבנקאים" צילום: בלומברג

קמרון: "אני לא מעוניין לבעוט בבנקאים"

"אשמח לראות הורדות מסים", ציין קמרון, "אך כאשר שיעור ההלוואות עומד על 11% מהתמ"ג, זה לא אפשרי להוריד מסים"

06.02.2011, 20:29 | סוכנויות הידיעות

בראיון ל"סאנדיי טלגרף" אמר ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון כי הדרישה הגוברת והולכת להוריד את נטל המס למיליוני משפחות בבריטניה, הנאלצות להתמודד עם הזינוק במחירים ועם האיום הגואה של האבטלה, "לא מסתדרת" עם האקלים הכלכלי.

עוד אמר קמרון בראיון, כי הממשלה ככל הנראה לא תנקוט צעדים נגד הבונוסים של הבנקאים, שכן הוא אינו מעוניין "לבעוט" בבנקאים אלא לגרום להם להגדיל קווי אשראי, בעיקר לעסקים קטנים. בוב דיימונד, מנכ"ל ברקליס, עתיד לקבל בונוס בגובה 9 מיליון ליש"ט השנה. סכום דומה יגרוף לכיסו סטיוארט גוליבר, המנכ"ל החדש של בנק HSBC, בהמשך החודש.

"אשמח לראות הורדות מסים", ציין קמרון. "אני שמרן שמאמין בהורדות מסים, אך כאשר שיעור ההלוואות עומד על 11% מהתמ"ג, זה לא אפשרי להוריד מסים. זה פשוט לא אפשרי", הדגיש. "אין זה מספיק לומר כי נתמודד עם הגירעון באמצעות צמצום הוצאות ואז שוב נחמיר את המצב על ידי הורדות מסים", הדגיש.

 

קמרון שלל גם את קיומה של תוכנית מגירה למדיניות הכלכלית בעקבות פרסומים מדאיגים בשבוע שעבר, שלפיהם כלכלת בריטניה התכווצה ב־0.5% ברבעון האחרון של 2010. החשש עתה כי הממלכה תיפול למיתון כפול. קמרון ציין, עם זאת, כי ממשלתו פועלת להגנה על העשירון התחתון, ופטרה רבבות אנשים מחובת תשלום מסים בעקבות שינוי סכום הסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות