אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובמה מתפייס עם בעלי העסקים: אסיר מכשולים לצמיחה צילום: בלומברג

אובמה מתפייס עם בעלי העסקים: אסיר מכשולים לצמיחה

בנאומו בפני לשכת המסחר אמר נשיא ארה"ב: "קהילת העסקים והממשל נלחמים באותו הקרב לעידוד את צמיחת הכלכלה"

07.02.2011, 20:34 | סוכנויות הידיעות
נשיא ארה"ב ברק אובמה אמר היום (ב') למנהיגים עסקיים בארה"ב שהם חייבים לחלוק באחריות להתאוששות הכלכלה והבטיח להסיר את המכשולים של הממשלה אשר פוגעים בצמיחת העסקים.

אובמה, אשר דיבר בפני לשכת המסחר האמריקאית, לובי העסקים הגדולים, אמר שהוא רוצה שקהילת העסקים תעזור בחידוש חוק מס החברות, בצמיחה הכלכלית ובייעול הפעילות הממשלתית. "אנו מנסים לנהל את הממשלה באופן דומה יותר לדרך שבה אתם מנהלים את העסקים שלכם - עם טכנולוגיה טובה יותר ושירות מהיר יותר", אמר אובמה.

בתמורה לעזרתם, אמר אובמה, "אלך לכל מקום בכל זמן כדי לעודד עסקים אמריקאים, עובדים אמריקאים, מוצרים אמריקאים". הנשיא, בטון אופטימי ומפוייס, אמר כי קהילת העסקים והממשל נלחמים באותו הקרב לעודד את צמיחת הכלכלה. הוא אמר כי לארה"ב עדיין יש את הכלכלה הדינמית והנמרצת ביותר בעולם, ואת העובדים הטובים בעולם.

"עכשיו זה הזמן להשקיע באמריקה", אמר אובמה. נשיא לשכת המסחר, תומאס ג'יי דונהיו אמר שקבוצת העסקים "מחויבת לחלוטין" לעבוד יחד עם הממשל לקדם את האינטרסים של העסקים בארה"ב.

יחסיו של אובמה עם קהילת העסקים לא היו טובים במהלך השנתיים הראשונות שלו בשלטון מכיוון שהאשים את הבנקים ביצירת המשבר הכלכלי. גל של תקנות חדשות החל מהרפורמה במערכת הבריאות ועד הרפורמה של הרגולציה בוול סטריט גרמו להתרעמות קהילת העסקים.

אובמה התבדח על היחסים הרעועים עם לשכת המסחר ואמר "אולי אם הייתי מביא עוגה בפעם הראשונה שעברתי לבית הלבן היחסים היו מתחילים טוב יותר", הוא אמר. מרכז לשכת המסחר נמצא מעבר לרחוב מהבית הלבן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות