אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
EMG תחדש אספקת הגז עד 17 בפברואר צילום: אי פי

EMG תחדש אספקת הגז עד 17 בפברואר

כך הודיעה אמפל, המחזיקה ב-12.5% מספקית הגז המצרית. אספקת הגז לישראל הופסקה בשבת, בעקבות פיצוץ בצינור המוביל גז לסוריה ולירדן

08.02.2011, 10:06 | שי סלינס

EMG הודיעה הבוקר (ג') כי אספקת הגז לישראל צפויה להתחדש ב-17.2.11. כך לפי ההודעה שקיבלה חברת אמפל מחברת אספקת הגז המצרית.

כזכור לפני כשבוע הופסקה אספקת הגז לישראל בעיקבות פיצוץ בצינור. ממשרד התשתיות נמסר שנכון לעכשיו "הופסקה אספקת הגז ממצרים לישראל ככל הנראה בגלל פיצוץ או שריפה באחד המתקנים באל עריש. המשרד הורה לחברת החשמל ולשותפות ים תטיס (מאגר הגז הישראלי היחיד שפעיל היום, בשליטת קבוצת דלק 53% ונובל אנרג'י 47%) להיערך בהתאם.

מקבוצת מרחב, שיחד עם אמפל מחזיק יוסי מימן ב-20.66% בחברת EMG, ספקית הגז המצרית, נמסר כי "הגז ממצרים לירדן פגע במערכת המצרית כולה, ותהליך הצינון והבטיחות יצריך כמה ימים. וההערכה הראשוניתך הייתה כי אספקת הגז תתחדש תוך כמה ימים עד שבוע", כך לפי ההודעהה בסמוך לפיצוץ.

אחת האפשרויות שנבחנו היא הזרמה חלקית של הגז ממאגר תמר, כשבמשק האנרגיה העריכו כי המהלך עשוי להקדים את הגעתו לישראל ב־3–6 חודשים. שותפויות הגז בחנו גם תרחיש, שלפיו זוג הצינורות שאמור להזרים את הגז לישראל לא יפותח כולו כבר בשלב הראשון, ובמקומו תפותח מערכת של צינור בודד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
הגז המצרי נולד בחט
הגז המצרי היה אמור להדק את היחסים בין ישראל למצרים. אז מדוע הוא הביא להתנגדות רבה לעסקה בארץ הנילוס? ולכן, חברה EMG הציעה בזמנו לחח"י חוזה רב שנתי לאספקת גז במחיר מאוד מוזל. כמובן, ח"ח קפצה על המציאה ללא הרבה שיקולים על השלכות עתידיות של המחיר. מחיר? ממש חצי חינם. לא עברה הרבה זמן, אחרי שהגענו לאספקה בפועל ב-2008, ואנשים במצרים גילו את האמת והתחילו לשאול מדוע, מדוע מצרים מסבסדת אוצר טבע השייך לעם המצרי לציונים בצפון? הסוגיה בסוף הגיעה לפרלמנט המצרי, לדיונים סוערים, הגיעה גם לבתי המפשט. אפילו היו פסקי דין נגד. לכל אלו התעלם משטר מובארק. הרי אנשי EMG הם ממקורבי המשטר. והתוצאה? בעיני רבים במצרים הגז לישראל הוא עוד סימן של שחיתות בצמרת המצרית, אנשים שפועלים אך ורק לטובת כיסם, חשבונות של מיליארדים בחו"ל. ואצלנו? השותף הישראלי, למרות שהוא הבין את מה שמתרחש החליט לשטוק. שלום, מזרח תיכון חדש, בונים אימון דרך יחסים כלכליים. האומנם? להאמין לכל ההאשמות נגדינו היום מהאופזציה והרחוב המצרי--אני לא מסכים לרובם. אבל פה ושם יש דברים בגו. אין חינם, גם לא חצי.
פול , השרון  |  08.02.11