אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוועד האולימפי: חסרים שמונה מיליון שקל להכנה לאולימפיאדת 2012

הוועד האולימפי: חסרים שמונה מיליון שקל להכנה לאולימפיאדת 2012

יו"ר הוועד האולימפי בישראל, צבי ורשביאק אמר לכנסת: "יש להעמיד את תקציב ההכנות האולימפיות על 20 מיליון שקל בשנה"

08.02.2011, 18:23 | כתב כלכליסט

ועדת החינוך והספורט של הכנסת דנה אתמול בנושא ההכנות לאולימפיאדה הקרובה שתתקיים בקיץ 2012 בלונדון. יו"ר הוועד האולימפי צבי ורשביאק ציין כי "חסרים כשמונה מיליון שקלים כדי שההכנות לאולימפיאדה לא יהוו מעמסה כלכלית על האיגודים".

ורשביאק הוסיף: "לא ייתכן שאיגוד שטיפח ספורטאי אולימפי 'ייענש' על כך". ורשביאק העריך כי במשחקים הקרובים ייצגו את ישראל כ-40 ספורטאים מענפי השייט, ג'ודו, טקוונדו, התעמלות, סיף, קליעה, טניס ועוד. ורשביאק בסך הכל היה מרוצה מ"מההבנה שגילתה היום ועדת החינוך והספורט של הכנסת לצרכים של הוועד האולימפי בישראל בכל הקשור להכנת הספורטאים למשחקים האולימפיים בלונדון 2012. אני מאמין שיחד עם ועדת החינוך נגבש את המתכונת המתאימה ביותר לחוק ההכנות האולימפיות".

היו"ר ורשביאק התייחס בדיון לשלושה נושאים עיקריים ואמר כי יש להעמיד את תקציב ההכנות האולימפיות על 20 מיליון שקל בשנה, להבטיח תזרים מסודר ורציף של הכספים ולוודא באמצעות הוועד האולימפי שכל הכספים המיועדים להכנות האולימפיות יגיעו ליעדם.

מנכ"ל הועד האולימפי אפרים זינגר הגדיר את היעדים של המשלחת ללונדון: "יש לנו שלוש מטרות עיקריות והן להיכלל פעם נוספת במועדון המדינות המדליסטיות, לראות אישה נוספת על הפודיום אחרי יעל ארד ולקטוף מדליות בענפים שטרם כבשנו כמו הטקוונדו וההתעמלות על ענפיה".

אורי שפר, ראש מינהל הספורט במשרד התרבות והספורט פירט את התקצוב להכנות האולימפיות: "10 מיליון שקל מגיעים מהאוצר, 5 מיליון שקל ממינהל הספורט, מיליון שקלים נוספים מעבירה המועצה להסדר ההימורים בספורט לצורך ציוד והשנה יועברו גם שני מיליון שקלים וחצי לפרויקט הקפיצה בניהולו של אלכס אברבוך". עוד הוסיף שפר, כי שני מיליון שקלים מהתקציב מועברים לטובת ההכנות לאולימפיאדת הנכים.

ההכנות לאולימפיאדה בלונדון. גם בירושלים מתכוננים, צילום: אי פי אי ההכנות לאולימפיאדה בלונדון. גם בירושלים מתכוננים | צילום: אי פי אי ההכנות לאולימפיאדה בלונדון. גם בירושלים מתכוננים, צילום: אי פי אי

יו"ר איגוד האתלטיקה, שלמה בן גל, קבל על גובה המלגות הניתנות לספורטאים מצטיינים המיועדים לייצג את ישראל באולימפידה וסיפר כי "מצפים מספורטאים ברמה אולימפית להקדיש את כל כולם לספורט, אך עם זאת המלגה המקסימלית שניתן לקבל היא 5,000 שקל בחודש. יש לי ספורטאי מצטיין עם שישה ילדים, אין סיכוי שהוא יוכל להתקיים מסכום כזה".

יו"ר הוועדה, ח"כ מילר, סיכם את הישיבה ואמר כי "לא ייתכן שתקצוב ההכנות האולימפיות יהיה תלוי בשרים מתחלפים או ברצונם הטוב של גופים שונים ולכן הדרך הטובה ביותר היא להסדיר את העניין בחקיקה בתיאום עם שרת הספורט".

את הדיון יזם וניהל יו"ר הוועדה ח"כ אלכס מילר, שביקש ללמוד על ההכנות האולימפיות ללונדון 2012. את הדיון סיכם ח"כ זבולון אורלב, היו"ר הקודם של הוועדה, שאמר כי הוועדה התרשמה באופן חיובי מהדיווח של הוועד האולימפי על ההכנות האולימפיות ואופן הפעולה המקצועי והמסודר של הוועד האולימפי עם האיגודים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות