אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על הרצפה: שטיחים עם אופי

על הרצפה: שטיחים עם אופי

מגמת המיחזור הגיעה גם לשטיחים ומוצאת את ביטויה בעבודות טלאים שחלקן מורכבות משטיחים ישנים. "כלכליסט" מציג כמה אפשרויות שיכניסו קצת צבע וחום לחדר

09.02.2011, 10:35 | דקל גודוביץ

באירופה עיצוב שטיחים הוא תחום שגם מעצבי־על עוסקים בו, אולי מפני שהחורף שם קר יותר. פיליפ סטארק, למשל, עיצב לאחרונה שבע סדרות שטיחים לחברה הדנית Fletco שעליהם דוגמאות של איברי גוף ופונטים. גם פרדריק רויאן (Frederic Ruyant) עיצב לחברת Toulmonde Bochart הצרפתית שטיחים עם דוגמאות גיאומטריות לא סימטריות על רקע חום או לבן, ופאולה לנטי עיצבה שטיחים אווריריים בחיתוכי לייזר לחברת Marelle.

בישראל הציג אריק בן שמחון בקולקציה האחרונה שטיחים שנראים כמעשה טלאים. בן שמחון לא המציא את הגלגל, ושטיחים שנראים כאילו מוחזרו הם טרנד חזק בהשפעת העיצוב הירוק. כאלה הם שטיחי Mystic של החברה הבלגית Limited Edition שנמכרים בסניפי הביטאט, וגם השטיחים בסדרת Carpet Reloaded שהוציאה לשוק חברת מורוסו בשיתוף חברת Golran. אלו שטיחים מתחילת המאה ה־20 שעברו תהליכים ידניים של פרימה ושזירה, הלבנה וצביעה ואפילו גזירה והטלאה.

טרנד המראה הממוחזר נמצא אפילו בשטיחים שבבית "האח הגדול", וחוזר בשטיחים עכשוויים של חברת Jan Kath ואפילו בשטיח מודרני יותר כמו "Where Is the Bamby?", שעשוי מצמר טיבטי, סרפדים וסיבי קנבס.

לצד המגמה הזו אפשר לראות גם ניסיונות לדמות שטיחים לחומר אחר, כמו בשטיח של חברת Ligne Pure הבלגית, ששינויי טקסטיל וגבהים בו יוצרים "עשבים" ו"אבנים".

1. Allegloria בעיצוב פרדריק רויאן. מ־1,500 שקל ברשת רנבי הום קוטור.

Allegloria Allegloria Allegloria

2. Limited Edition. מחיר: 3,380 למ"ר בהביטאט.

Limited Edition Limited Edition Limited Edition

3. Carpet Reloaded. מ־7,850 שקל ב־Exclusive Lighting Furniture.

Carpet Reloaded Carpet Reloaded Carpet Reloaded

4. Where is the Bamby? מחיר: 6,900  שקל למ"ר בצמר שטיחים יפים.

?Where is the Bamby ?Where is the Bamby ?Where is the Bamby

5. Ligne Pure. מחיר: 7,500 שקל בחנות Floor.

Ligne Pure Ligne Pure Ligne Pure

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות