אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תערוכות חדשות: סלון, מיטה, בית

תערוכות חדשות: סלון, מיטה, בית

תצלומים של בני נוער ישנים, מיצג מרכיבים חשמליים, יצירות בנושא הבית ומושג הסלון התרבותי. מבחר מתערוכות השבוע

09.02.2011, 11:03 | דנה גילרמן

במוזיאון הרצליה (הבנים 4) ייפתחו בשבת ב־20:00 שתי תערוכות. ב"מחוות גוף" העבודות בוחנות את החוקיות והמשמעות של שפת הגוף. במציגים: גליה אורי, לאה גולדה הולטרמן, תומס הירשהורן, שחף ירון, דיוויד לה שאפל והדס רשף. באולם הגדול במוזיאון יוצג המיצב "שדה 82133N” של שי פריש פרי, ובו שתי הצבות קיר והצבת רצפה שבנויים מ־82,133 רכיבים חשמליים שחורים שארוגים יחדיו למשטחים.

גלריה חזי כהן עוברת מרחוב פרישמן 15 במרכז תל אביב למשכנה החדש בוולפסון 54 בדרום העיר. בחלל, שמשתרע על פני 450 מ"ר, ייפתחו מחר ב־20:00 תערוכות צילום של שתי אמניות: ב"ישנים" מציגה נעמי לשם, זוכת פרס קונסטנטינר, פורטרט של 22 נערים ונערות בגיל ההתבגרות בזמן שינה. לשם צילמה אותם בחדרי השינה שלהם בגרמניה, שוויץ, צרפת, ישראל וארה"ב. התצלומים מעלים שאלות על מקומו של הצלם, ודרכו מקומו של הצופה, בסצינות אינטימיות שכאלה. אפרת שלם מציגה מבט חדש על שתי עבודות וידיאו מוקדמות שעוסקות ביחס שבין הגוף לארכיטקטורה המקיפה אותו.

במוזיאון חיפה לאמנות (שבתאי לוי 26) תיפתח ביום שלישי 15 בפברואר התערוכה "מבחר עבודות מאוסף דוד עזריאלי" (שלא מזמן הוצגה תערוכה מהאוסף שלו במוזיאון תל אביב). יוצגו בה 113 עבודות של 74 אמנים ישראלים שעוסקות במושג "בית". בתערוכה ארבעה פרקים: נופים, ההווי המקומי וקסם המזרח, פנים הבית ודמות האדם.

 

"הדייג ואשתו", אברהם אופק. בחיפה "הדייג ואשתו", אברהם אופק. בחיפה "הדייג ואשתו", אברהם אופק. בחיפה

 

בחלל של סרג' תירוש ביפו (הצדף 8) תיפתח בשבת ב־19:30 התערוכה "גיאוגרפיה של סאלון" של שרון גלזברג. האמנית יוצרת בסלון ביתו של תירוש מיצב שמתייחס להוויה התרבותית והפוליטית ועשוי מחומרים כאספלט, צמיגים, נפט ומסטיקים. היא מתייחסת גם לכך שהעבודה נוצרה במיוחד לסלון של תירוש, שהוא גם אספן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות