אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבי שקד משקיע 3 מיליון דולר בטרנדאיט צילום: שלום בר טל

אבי שקד משקיע 3 מיליון דולר בטרנדאיט

זהו סבב ההשקעה הראשון בסטארט-אפ, המספק נתונים על התנהגות מבקרים במרכזי קניות באמצעות שימוש באותות סלולריים

09.02.2011, 09:54 | אסף גלעד

אבי שקד, מבעלי חברת ההימורים המקוונים 888, השקיע סכום המוערך ב-3 מיליון דולר בסטארט-אפ הסלולרי טרנדאיט (Trendit) של היזמים הסדרתיים בני שניידר ורמי תמיר.

זהו סבב ההשקעה הראשון בחברה, לאחר שגייסה כמה השקעות "סיד" בשווי של 750 אלף דולר משניידר ותמיר, שחתומים על ארבעה אקזיטים בשווי מצרפי של 500 מיליון דולר, וכן משמואל מנדזיצקי וקפיטל אינטרנשיונל. טרנדאיט סירבה להתייחס לידיעה.

טרנדאיט פיתחה טכנולוגיה המשתמשת באותות סלולריים אנונימיים של מבקרים במרכזי קניות ובאתרים מרכזיים, ומספקת נתונים דמוגרפיים בזמן אמת. החברה פיתחה אלגוריתמים המבוססים על מודלים סטטיסטיים מעולם מזג האוויר וחקר האטמוספירה, ומשליכה מהם על התנהגות פרטים במרחב. בדרך זו היא מספקת מידע על "ענני" אוכלוסייה ברזלוציה גבוהה בזמן ובמרחב.

לטכנולוגיה של טרנדאיט שימושים רבים בתחומי הקמעונאות והפרסום הנלווה והמגזר הביטחוני. לדוגמה, מרכזי קניות יכולים לקבל בזמן אמת נתונים על מבקריהם, ובהם אזור מגוריהם, זמן שהייה ממוצע, נוכחות חוזרת וחתך סוציואקונומי. סוכנות ממשלתית או משטרה מקומית יכולות לקבל בזמן אמת מידע על ריכוזי אוכלוסין, למשל בעת אירוע ביטחוני או רעידת אדמה.

החברה חתמה על הסכם עם רשת מרכזי הקניות ביג לפריסת מערכותיה ב־12 סניפי הרשת. הסכם זה יקנה לטרנדאיט מאות אלפי דולרים בשנה, בנוסף להשקעה של מאות אלפי דולרים שקיבלו משניידר ומתמיר. החברה אף נמצאת במשא ומתן עם כמה רשתות קמעונאיות בארה"ב, שם היא רואה את עיקר השוק שלה. טרנדאיט הוקמה ב־2008 בידי ד"ר ארז וינרוט. היא פועלת ממשרדיה שבהוד השרון ומעסיקה שמונה אנשים. בעקבות סבב גיוס ההון, היא צפויה לצאת לגיוס עובדים נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות