אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה של העובדים הסוציאליים צילום: אוראל כהן

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה של העובדים הסוציאליים

בעוד שבועיים מתכוונים 10,000 עובדים סוציאליים במגזר הציבורי להתחיל בשביתה אם דרישותיהם לשינוי מבנה השכר ותוספות לא ייענו

09.02.2011, 10:50 | מיקי פלד

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בקרב העובדים הסוציאליים. סכסוך העבודה מקיף כ-10,000 עובדים במגזר הציבורי, אך לא את 5,000 העובדים המועסקים באמצעות עמותות המספקות שירותים למשרדי הבריאות והרווחה. שירותים אלו הופרטו במהלך השנים ועובדיהם אינם נחשבים כעובדי מדינה.

העובדים הסוציאליים מחכים כבר זמן רב להכרזת סכסוך העבודה שהתעכבה עוד מאמצע השנה שעברה, בשל השיחות בין ההסתדרות לאוצר על תוספת שכר לכלל עובדי המגזר הציבורי. כאשר נחתם הסכם תוספת השכר לעובדי המגזר הציבורי בנובמבר האחרון הוחרגו ממנו העובדים הסוציאליים, שכן הם רצו לדון על דרישותיהם בנפרד.

העובדים הסוציאליים דורשים העלאה משמעותית בשכרם ושינוי מבנה השכר, שלטענתם לא עודכן ב-16 השנים האחרונות. חלק מהדרישות הן שמבנה השכר יורכב משכר בסיס הגבוה משכר המינימום ושבקידום הדרגות יינתן משקל גם לוותק ולא רק לשינוי בתפקיד עצמו. תוספות השכר עשויות להסתכם במעל 40%, בעוד באוצר מוכנים לכ-14% בלבד. כמו כן, באיגוד העובדים הסוציאליים מעוניינים להחיל את ההסכם העתידי גם על 5,000 העובדים בעמותות הפרטיות. בהסתדרות טוענים כי האוצר נוהג כלפי העובדים הסוציאליים בחוסר תום לב, תוך נקיטת סחבת במשא ומתן ואי מתן תשובות ענייניות לדרישותיהם המוצדקות של העובדים.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן, אמר כי "שכרם של העובדים הסוציאליים, העושים עבודה חשובה ונמצאים בקו הראשון של החזית החברתית נשחק במשך שנים רבות. ההסתדרות תעמוד מאחורי מאבק העובדים הסוציאליים ותגבה אותו באופן מלא, עד שיתוקנו העיוותים בשכרם".

יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, איציק פרי, אמר היום: "האוצר מתעתע בעובדים הסוציאליים, שכן מחד הוא מדבר על הצורך בשיפור שכרם ומאידך כשזה מגיע לבחינה מעשית ולתוספות שכר, הוא אינו מוכן לשפר משמעותית את שכרם של העובדים הסוציאליים, שהינם כיום אחד המגזרים המקופחים ביותר במשק". עוד אמר פרי: "ניהלנו מו"מ בתום לב אולם האוצר דחק אותנו לפינה ולא נותר לנו אלא להכריז על סכסוך עבודה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

28.
בואו נצא למאבק - השכר שלנו נשחק!
בתור עו"ס ותיקה אני קוראת לכל העוס"ים באשר הם, בואו נרים ראש כי הגיע הזמן לעשות לביתנו. על אף עבודתנו הקשה והחשובה שכרנו מביש. אנו יוצאים למאבק צודק להעלות את שכרנו אך גם למען עתיד החברה בישראל. אני קוראת לכל העוס"ים באשר הם להגיע להפגנות אם תהיינה. בואו נרים את מקצוע העבודה הסוציאלית למקום הראוי לו ובהתאם את שכרנו!!!
רויטל , רעננה  |  18.02.11
26.
אל תוותרו. תפסיקו לרחם על המטופלים. מגיע לכם להרוויח יותר!!!!
הגיע הזמן שתצאו למאבק על שכרכם. שנים שתקתם. אני מכירה את העבודה שלכם, בבית חולים אבי אושפז והעובדת הסוציאלית שם תמכה, עזרה ונשארה איתנו הרבה מעבר לשעות העבודה שלה. וגם בעירייה, העובדת הסוציאלית שמטפלת באבי מסורה, משקיעה, מקצועית, נעימה. והשכר..בושה. הם למדו באוניברסיטה, יש להם תואר ראשון ולהרבה מהם תואר שני, והשכר - בושה. והם התביישו עד כה להלחם. הגיע הזמן שהשכר שלהם ישתפר. האנשים הכי טובים הולכים ללמוד את המקצוע, ומגיע להם שכר הוגן. נכון, הרבה אנשים יפגעו אם תשבתו, וגם לא תקבלו משכורת, אך אין ברירה. תילחמו, תאבקו, תשבתו, עד שתצליחו. בהצלחה לכם אנשים יקרים!
אזרחית תומכת , תל אביב  |  16.02.11
לכל התגובות