אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תפנית דרמטית בפרשת רציו-גלובוס: ביהמ"ש ביטל את הבוררות

תפנית דרמטית בפרשת רציו-גלובוס: ביהמ"ש ביטל את הבוררות

השופט זפט הסביר זאת במעורבות גורמים בעולם התחתון, בהם מאיר אברג'יל, בהליך מינויו של הבורר אסף ברם

10.02.2011, 20:28 | ענת רואה

בהחלטה דרמטית שניתנה הערב (ה') ביטל שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, יהודה זפט, את הליך הבוררות שהתנהל בין רציו בשליטת ליגד רוטלוי ויגאל לנדאו לבין חברת גלובוס בבעלות שלומי שוקרון. השופט זפט קבע כי מעורבותם של עבריינים, בהם מאיר אברג'יל, מטעם רציו ואדם בשם יחזקאל מטעם גלובוס נוגדת את תקנת הציבור ולכן מביאה לבטלותו של כל הליך מינויו של הבורר עו"ד אסף ברם ושל הליך הבוררות.

המשמעות של פסק הדין עשויה להיות דרמטית אף יותר נוכח העובדה שביטול הבוררות יכול להזניק במאות אחוזים את הסכומים אותם תבע שוקרון מרציו. לשוקרון מגיעים 15% מרציו, ורציו טענה כי במסגרת הבוררות הוסכם כי תקרת שווי מניותיו תעמוד על 6 מיליון שקל. שוויה הריאלי של רציו כיום עומד על מיליארדי שקלים ושוקרון טען לאחרונה כי בהתאם לכך מגיעים לו 100 מיליון שקל.

הפרשה התפוצצה בספטמבר 2010 כששוקרון פנה לביהמ"ש וביקש לבטל את הבוררות בנימוק שהבורר התמנה בלחץ של העולם התחתון. בהחלטתו קבע זפט כי הוא מקבל את הטענה שהסכסוך בין גלובוס לרציו הוא כלכלי-חוקי ואין להטיל דופי בכשירותו של עו"ד ברם לשמש כבורר. עם זאת, הוא ציין כי נעשה "שימוש בגורמים הידועים באלימותם לצורך יישוב סכסוך ונסיבה זו היא בעלת משמעות וחומרה רבה מאוד".

זפט קבע כי "אמון הציבור במוסד הבוררות הינו ערך חשוב", ואין חולק שההחלטה לברר את הסכסוך בין שני הצדדים בבוררות "התקבלה על ידי גורמים בעלי מוניטין של אלימות אליהם פנו שלומי (שוקרון) ויגאל (לנדאו) במטרה להטיל אימה על הצד שכנגד או במטרה ליצור מאזן אימה, ולכן אין לתת יד". לדברי זפט, התוצאה היא שמעורבות העולם התחתון במינוי הבורר נוגדת את תקנת הציבור ולפיכך הסכם הבוררות בטל.

שוקרון יוצג על ידי עורכי הדין בעז בן צור, חגי הלוי, ארז שחם, איל מינץ ואורי קידר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
רציו חזקה
רציו הינה בעלת הון אדיר והתביעה לא תשנה כהוא זה. בנוסף התביעה אינה נגד רציו יהש אלא נגד החברה אשר הינה בעלת מניות ונהנית מרווחי רציו כך שזה לא ישפיע כלכלית על שער רציו. אבל שמועות כמו שמועות עושות את שלהן בטווח הקצר ושהגל חולף רציו שוב ממשיכה/תמשיך לנסוק
מאמין ברציו  |  14.02.11
9.
אין קשר להחלטת ביהמ"ש
המניות של רציו יה"ש לא צריכות להיות מושפעות מהחלטת השופט. הריב בין הצדדים הינו על המניות של החברה המנהלת. שאת הכנסותיה היא מקבלת כתמלוגים מהכנסות של רציו יה"ש. למרות זאת המניות ירדו מפני שכך הבורסה מתנהלת משמועות שכל אחד מסביר את השמוע לעצמו מתוך הפוזיציה שבה הוא עומד. אני, במקרה של ירידות אקנה את יה"ש משום שהחלום על מציאת גז נוסף ונפט, לא השתנה בעקבות החלטתו של השופט
יהודה  |  11.02.11
לכל התגובות