אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר נאום מובארק: האג"ח המצריות בדולרים נפלו, הריבית עליהן מזנקת צילום: מרק ניימן לע"מ

לאחר נאום מובארק: האג"ח המצריות בדולרים נפלו, הריבית עליהן מזנקת

הריבית על אג"ח מצריות בדולרים שמועד פירעונן ב-2020 זינקה ב-29 נקודות הבסיס במסחר היום בבוקר בלונדון, לאחר שבתחילת השבוע ירדה לרמה של 6.2%

11.02.2011, 10:42 | בלומברג

האג"ח המצריות בדולרים נפלו, בעוד שהריבית טיפסה לרמתה הגבוהה ביותר מאז ה-31 בינואר, לאחר שהנשיא חוסני מובארק התעלם מהקריאות להתפטרותו המיידית.

הריבית על אג"ח מצריות בדולרים שמועד פירעונן ב-2020 זינקה ב-29 נקודות הבסיס במסחר היום בבוקר בלונדון, זאת לאחר שבתחילת השבוע ירדה לרמה של 6.2%. מניית (Centamin) חברת זהב בפועלת בצפון אפריקה, חוותה את הירידה החדה ביותר מזה שלושה שבועות במסחר בלונדון.

אתמול, לאחר נאומו של מובארק בו הכריז כי הוא מעביר סמכויות לסגנו לפני הבחירות המתוכננות בספטמבר, חלה עלייה באג"ח וכן בקרן העוקבת אחר מניות מצריות. מדד ETF המצרי, קרן שער חליפין שמחזיקה במניות מצריות, עלתה ב-0.5% בניו יורק, לאחר עלייה מוקדמת יותר של 6.1%.

"היורש של הנשיא צריך להיות מקובל על העם", מסביר מוחמד עלי יאסין, סמנכ"ל השקעות בחברת השירות הפיננסים CAPM באבו דאבי. "אם כן, זה יקדם התאוששות חזקה בשוק המניות והכלכלה."

אלפי המפגינים בכיכר תחריר דחו אמש את הכרזותיו של מובארק. יש חשש להתחדשות האלימות שעל פי הערכות האו"ם גרמה מאז תחילת ההפגנות למותם של 300 אזרחים, וכן גרמה לדאגה בנוגע להתפשטות למדינות אחרות באזור, שמחזיק בלמעלה מ-50 מעתודות הנפט המוכרות בעולם.

מארק מוביוס, יו"ר טמפלטון אסט מנג'מנט, אמר כי הוא נותר "חיובי ביותר"לגבי אפשרויות ההשקעה במצרים, וכי המהומות הפוליטות במדינה יובילו לרפורמות. "זה לא עניין של דמוקרטיה", אמר מוביוס לכתבים בסאו פאולו. "מדובר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות