אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד השיכון משווק קרקע להקמת 3,247 דירות צילום: עמית שעל

משרד השיכון משווק קרקע להקמת 3,247 דירות

ההסדר בעניין קרקעות חברת מהדרין יאפשר למכור שטח חקלאי להקמת 290 דירות בכפר סבא; ברחובות ישווקו 432 יחידות דיור

13.02.2011, 14:27 | שי פאוזנר

משרד השיכון ומינהל מקרקעי ישראל מודיעים על גל ראשון של מכרזי קרקעות לדירות מגורים לשנת 2011 בהיקף של 3,247 יחידות דיור (חלקן במכרזים חוזרים), מרביתן באזורי הביקוש. זאת, במטרה להמשיך ולהגדיל משמעותית את היצע מלאי הדירות. לפי הודעת המשרד, ב-2010 המינהל ומשרד השיכון שיווקו קרקע ליותר מ-34 אלף יחידות דיור.

במתחם נצר סירני ברחובות ישווקו 432 יחידות דיור. בכפר סבא ישווקו 290 יחידות דיור על קרקע חקלאית המוחזקת על ידי חברת מהדרין, ואשר יוצאת לשיווק לאחר שנים של עיכובים משפטיים וביורוקרטיים. השיווק התאפשר בעקבות הסדר שהושג באחרונה בין המינהל והחברה.

בבת ים ישווקו שני מתחמים בסמוך לחוף הים: ברחוב יוחנן הסנדלר 90 יחידות דיור ועוד 88 יחידות דיור במכרז חוזר במתחם הצוק. בכפר קאסם ישווקו 27 יחידות דיור, ובראשון לציון - 26 יחידות. ביישוב צור נתן ישווקו 264 יחידות דיור באתר צור יצחק. באשקלון ישווקו במכרז חוזר 878 יחידות דיור בשכונת אגמים החדשה. במכרז הקודם בשנת 2010 שווקו 258 יחידות דיור במתחם, הכולל 1,136 יחידות הדיור.

במכרז חוזר בבאר שבע ישווקו 243 יחידות דיור בשכונת רמות. בירוחם ישווקו 100 יחידות דיור בבנייה סמי-רוויה בשכונת נווה נוף.

בטבריה ישווקו 20 יחידות דיור בשכונת מורדות, ובשכונת פאר ישווקו 373 יחידות דיור במכרז חוזר. בנצרת ישווקו 304 יחידות דיור בשכונת הגליל (במכרז חוזר) למגזר הערבי. בחצור הגלילית ישווקו 60 יחידות דיור במכרז חוזר. בעפולה ישווקו 52 יחידות דיור.  

שר השיכון אריאל אטיאס אמר היום: "אנחנו ממשיכים במדיניות הגדלת היצע הקרקעות למגורים. הקרקעות החקלאיות ששונה ייעודן, ולאחר שנים של עיכובים ודיונים משפטיים הצלחתי להביא לשחרורן יחד עם המכרזים בכל רחבי הארץ - יביאו לשיווק משמעותי של קרקעות גם בשנה הקרובה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
למספר 10-
איפה בדיוק יש שטחים פנויים בתל אביב, רמת גן וגבעתיים? בעננים? כרישי נדל"ן נלחמים שם על כל חצי דונם. ולגבי משרד השיכון- 34 אלף יחידות דיור זה מספיק בקושי בשביל לענות על הגידול הטבעי באוכלוסיה בארץ. בשביל למלא את המחסור ביחידות דיור שנוצר בעשור הקודם צריך לשווק הרבה יותר. ולמספר 2- אם ישווקו יותר יחידות דיור מחיר הקרקע ירד אוטומטית כי הביקוש ירד.
מישהו , ישראל  |  13.02.11
10.
איזורי ביקוש? הממממממממ
חוץ מכפר סבא ואולי ראשון לציון לא מצאתי איזורים מבוקשים ברשימה....וגם האחרונים לא מבוקשים במיוחד. אתם עושים צחוק מעבודה- תנו דירות בתל אביב, רמת גן, גבעתיים, רמה"ש ורעננה. אלה איזורי ביקוש אמיתיים. חבל שאפרט מה אני חושב על שאר המקומות שהציע השר אטיאס כי אפילו בחינם לא הייתי עובר לגור שם...
שימי  |  13.02.11
9.
תגובה למס' 8
אני יכול להבין את הנואשות שלך אבל אתה חייב להבין כי אין קרקעות בנגב זמינות לבנייה,אם תיקח את מפת הנגב ותלביש עליה את מפת שטחי אש של צה"ל ועליה תלביש את שמורות הטבע ועל זה תלביש את תביעות בעלות הקרקע של הבדואים תגלה נתון שלא מתקבל על הדעת שאין כמעט קרקעות פנויות וזמינות לבנייה. ולכן מה שרוצה להגיד לך שאל תחכה לישועה מהמשלה שתוזיל לך את מחירי הדיור זה פשוט לא יקרה כל עוד שהמדינה מתפרנסת טוב מהנד"לן אותי ואותך המדינה לא סופרת ולכן אומר לך בתור אחד שישב על הגדר ואכל אותה בעוד 250 אלף נוספים בגלל שהאמנתי בבולשיט של אטיאס. מה שחשוב לו זה רק עיתונות ועוד כותרת בעיתונות הוא חיי במלחמה פנימית במפלגה שלו אז שמע לי אם אתה זקוק למגורים כנס למעגל הרכישה אל תשב על הגדר. בהצלחה!!!!!!!!
DAV , עומר  |  13.02.11
8.
יופי אטיאס - עכשיו באר שבע
קודם כל ישר כח אטיאס. אתה בדרך הנכונה לתקן עוול של שנים שנוצר ע"י ממשלות החלם במדינת ישראל.תמשיך כך ובמרץ. שים לב לבאר שבע, העיר הזאת "מיובשת" ( ולא רק ממזג האויר ) מבחינת נדל"ן למגורים כבר כמה שנים. מישהו שם החליט לשים את ידו על שאלטר הבניה למגורים כדי להעלות עוד ועוד מחירים ולהגיע למצב הלא שפוי בעליל של היום. ראש העיר הנוכחי מנציח מצב זה ומקפיד בכוונה לחנוק את השוק ולא לאפשר למאות זוגות צעירים לרכוש דירה בעיר במחירים שפויים. בהוראה שלו נעצרה בנייתן של מאות יחידות דיור והוקפאו תכניות נוספות. מלבד שכונת רמות שמוזכרת בכתבה יש עוד כל כך הרבה קרקעות פוריות לבניה זמינה בעיר , רק לחדש את אלו שראש העיר קטע באיבן. עוד עניין המעלה תמיהות, מדוע רק שניים שלושה קבלנים בונים בעת הזו בעיר ודורשים יותר ממיליון ש"ח לדירות 4 חדרים? ( לפני שלוש ארבע שנים דירת 4 חדרים חדשה בב"ש 500,000 ש"ח - עליות בכאלה אחוזים לא היו באף מקום בארץ ) אטיאס אתה חייב להתערב.
אחד , באר שבע  |  13.02.11
לכל התגובות