אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
10 המנהיגים העשירים בעולם צילום: איי פי אי

10 המנהיגים העשירים בעולם

המלך התאילנדי עם 30 מיליארד דולר נחשב למנהיג בעל ההון הגבוה ביותר, מיד אחריו סולטן ברוניי עם הון של 20 מיליארד דולר בלבד. ובאיזה מקום מדורג ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני

14.02.2011, 22:20 | סוכנויות הידיעות

משפחתו של חוסני מובארק, הנשיא המודח של מצרים, מחזיקה על פי הדיווחים בהון המוערך ב- 40-70 מיליארד דולר. הוונקובר סאן ערך רשימה של מנהיגים נוספים ששומרים הון נאה לימי הפרישה:

1. המלך פומיפון אדוניאדט, תאילנד - 30 מיליארד דולר

הונו של המלך בן ה-82 שהוא גם המונרך בעל הכהונה הארוכה ביותר וגם העשיר ביותר, כולל שטחי אדמה נרחבים, ביניהם 14 קמ"ר בבנקוק. הממשלה התאילנדית התנגדה לשלטונו כראש המדינה העשיר ביותר, בטענה שחלק ניכר מכך אינו שייך להונו הפרטי.

2. סולטן חסנאל בלקיה, ברוניי - 20 מיליארד דולר

עתודות הנפט והגז של ברוניי שמרו על הסולטן בין עשירי העולם, והוא מבזבז בהתאם: בנוסף לאהבתו למכוניות יוקרה, לכבוד יום הולדתו ה-50 שנערך ב-1996 הוא שכר את מייקל ג'קסון שהופקד על החלק האמנותי. מסמכים שהוגשו לבית המשפט חושפים כי שילם 2 מיליון דולר למאמן הבדמינטון שלו, ו-2 מיליון ליש"ט לטיפולי דיקור ועיסוי. שני סוכני הבית שלו קיבלו שכר של 11 מיליון דולר.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: מנהיגים עשירים (7 תמונות)

 

3. חליפה בין-זייד א-נהיאן, נשיא איחוד האמירויות  - 18 מיליארד דולר

האמירויות היא ביתם של עשירית מעתודות הנפט העולמיות, כספי הנפט מהווים את מקור ההון המקורי של משפחת המלך. שייח חליפה הוציא למעלה ממיליארד דולר על מיתוג אבו דאבי כמרכז תרבותי, מתוכם 200 מיליון דולר על מוזיאון גוגנהיים מקומי.

4. המלך עבדאללה בן עבד אל-עזיז, סעודיה - 21 מיליארד דולר

עתודות הנפט הנרחבות של סעודיה הם מקור הונו של המלך עבדאללה. הוא תומך בעיר הכלכלית של המלך עבדאללה בשווי 27 מיליארד דולר, פיתוח בן 20 שנה שהקמתו החלה ב-2006 וקרוי על שמו.

5. שייח מוחמד בין ראשיד אל מכתום, דובאי - 12 מיליארד דולר

חברת דובאי וורלד הממשלתית, מחזיקה ב-DP וורלד, מפעילת הנמלים השלישית בגודלה, איסתית'מאר וורלד, חברת הון פרטית שרכשה את רשת בארני'ס ב-2007, ונח'יל, חברת הנדל"ן שאחראית לאיים המלכותיים בצורת עצי דקל במפרץ הפרסי.

6. חוסני מובארק - 10 מיליארד דולר

הונו האישי של מובארק עומד על 10 מיליארד דולר, בעוד שההון המשפחתי מוערך בין 40-70 מיליארד דולר. ההון פרוש על פני מספר חשבונות ונכסים בארצות הברית, שוויץ, בריטניה וגרמניה.

7. סילביו ברלוסקוני - 9 מיליארד דולר

התחיל את דרכו כזמר בספינות שייט, והצליח לבנות אימפריה באמצעות Fininvest, שמחזיקה בחברות מדיה, ביטוח, הפקות סרטים וקבוצת הכדורגל מילאן. מבקריו הרבים מאשימים אותו שהשתמש בקריירה הפוליטית שלו כדי למקסם את העושר שלו.

 

8. האנס אדם השני, נסיך ליכטנשטיין - 3.5 מיליארד דולר

ההון של משפחת המלוכה מליכטנשטיין נובע מהבעלות על בנק LGT המקומי. הנסיך מחזיק ב-200 קמ"ר של אדמה באוסטריה ובמספר ארמונות מהמאה ה-17 בנוסף לאוסף אמנות בן 400 שנה.

9. האמיר של קטאר - 2 מיליארד דולר

ראש המדינה שמחזיקה בעתודות הגז הטבעי השלישיות בגודלן בעולם, הטעם היקר של שייח חמד בן חליפה אאל ת'אני כולל מרוצי סוסים וגמלים. יש לו תשוקה גם לאמנות וחנך מוזיאון לאמנות אסלאמית.

10. אסיף עלי זרדרי, נשיא פקיסטן - 1.9 מיליארד דולר

מכונה "מר 10%" בשל האשמות על שחיתות שהוטחו בו. האלמן של בנזיר בוטו מואשם על ידי הרשויות המקומיות שהחזיק נכסים בשווי 1.5 מיליארד דולר מחוץ למדינה, כולל 14 אחוזות בארצות הברית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות