אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבקר המדינה יפרסם דו"ח על הסתדרות העובדים הלאומית צילום: אלכס קולומויסקי

מבקר המדינה יפרסם דו"ח על הסתדרות העובדים הלאומית

בדו"ח שיפורסם בחודשים הקרובים צפוי המבקר להתמקד בהתקשרויות הכספיות של ההסתדרות, כמו גם בשכרו של היו"ר שמשתכר 63 אלף שקל לחודש

14.02.2011, 19:37 | מיקי פלד

מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, יפרסם בחודשים הקרובים דו"ח על הסתדרות העובדים הלאומית (הע"ל). הדו"ח צפוי להיות חריף ולהתמקד בנושאים כספיים שונים, בין השאר חובות של הע"ל לרשויות המס בשל חילוקי דעות על תשלום מס על שכר דירה והחזר החובות של הע"ל לקופת חולים לאומית שהיתה בשליטתה עד לאחרונה.

כמו כן, צפוי הדו"ח לעסוק בבעיות שיש להע"ל עם ספירת מספר החברים בה וגם עם השכר של יו"ר הע"ל, יואב שמחי, שמגיע ל-63 אלף שקל בחודש, כ-26 אלף שקל לחודש יותר מאשר יו"ר ההסתדרות הכללית, עופר עיני.

בדיקה זו של מבקר המדינה היא המשך לבדיקה שהחלה במחצית 2009 ותוצאותיה טרם פורסמו. בבדיקה זו נעשתה ביקורת בחשד לאי-סדרים כספיים בהע"ל, יחד עם אי-סדרים במינוי בכירים. לפחות חלק מהבדיקה שהחלה אז צפויה להתפרסם בקרוב, כולל התייחסות לפרשת קרן הפנסיה הע"ל, לה מינה משרד האוצר מנהל מורשה לאחר שהתגלו בה אי-סדרים חמורים שגרמו להפסד כלכלי של כ-150 מיליון שקל לעמיתים.

ככל הידוע, המבקר לא צפוי להתייחס בדו"ח שלו לפרשת שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, המרצה מאסר בשל מעילות בכספי הע"ל וגופיה בתקופה בה עמד בראשה. ככל הנראה, הדו"ח לא צפוי להתייחס למי שהיה יו"ר הע"ל-תשורה עד 2003 וסגן היו"ר עד 2006, מיקי צולר, שהתפטר מתפקידו לאחר הביקורת שהופנתה אל הקרן.

מהסתדרות העובדים הלאומית נמסר כי "חל איסור על כל התייחסות לעניין. כל אמירה או פרסום בעניין הינו עבירה על החוק".

ממשרד מבקר המדינה נמסר כי "המשרד נמצא במהלכו של דו"ח על הסתדרות העובדים הלאומית. הדו"ח שיתפרסם בחודשים הקרובים בודק את התנהלות הע"ל בשנים 2000-2010. הביקורת בודקת בין השאר התנהלות כספית וכלכלית. מעבר לכך לא נוסיף עוד פרטים ככדי לא לשבש את עבודת הביקורת בנושא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ההסתדרות הלאומית החדשה
שנים קשות עברו על הסתדרות עובדים לאומית, בכירים שעשו בקופה כבשלהם וארגון כושל ללא חזון ועשייה חברתית. בשנים האחרונות שינתה ההסתדרות הלאומית את פניה. הנהלה מקצועית ואמיצה בראשות יואב שמחי, חידה והקימה את הארגון מחדש. ההסתדרות החלה להיות מקצועית, דינאמית וצעירה. התחלנו לקבל שירות אישי ואדיב ממזכירי איגוד מקצועי ונחשפנו לעשרות שירותים חברתיים המספקת ההסתדרות לחבריה. ישר כוח, מיכאל
מיכאל בר , עכו  |  16.02.11
3.
כל הכבוד להנהגה החדשה בה.ע.ל.
דברי המבקר ללא פרופורציה ביחס להתנהלות המתבצעת בפועל. אנשים מרירים, חסרי תכלית בחייהם בעיקר אלו שנפלטו מעבודתם בהסתדרות ובצדק מחפשים את רעת הארגון. חבל שזוהי בחירתם.מהכרותי מקרוב את הנפשות הפועלות והמנהיגים הצעירים שהפיחו רוח חדשה בארגון- כל הכבוד תמשיכו להוביל את הארגון מחיל אל חיל!
וולקוב דנה , תל אביב  |  15.02.11
לכל התגובות