אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנפט ירד ב-0.9% ל-84.81 דולר לחבית צילום: בלומברג

הנפט ירד ב-0.9% ל-84.81 דולר לחבית

הזהב עלה ב-0.4% ל-1,365.1 דולר לאונקיה; הנחושת הגיע למחיר שיא של 4.63 דולר לפאונד לאחר פרסום נתוני הייבוא של סין

14.02.2011, 22:38 | סוכנויות הידיעות
מחירי הזהב עלו היום במעט לאחר שני ימי מסחר שנסגרו בירידות. החוזים למסירה באפריל הוסיפו 0.4% ונסגרו ב-1,365.1 דולר לאונקיה. מחירי הנחושת הגיעו למחיר שיא היום לאחר פרסום נתונים על המסחר בסין אשר הפתיעו את השוק. החוזים למסירה במרץ זינקו ב-2% ל-4.63 דולר לפאונד.

"נתוני המסחר של סין לחודש ינואר הראו עלייה משמעותית בייבוא הנחושת, מה שהפתיע את השוק", אמרה גייל בארי, אנליסטית בברקליס קאפיטל בלונדון לסוכנויות הידיעות. סוחרים ציפו לירידה בייבוא. הפעם האחרונה שנסגר המסחר בנחושת בשיא הייה ב-7 בפברואר. הייבוא של סין זינק ב-51% בינואר, לפי דו"ח רשמי שפורסם היום.

"אנשים חושבים שהזהב נסחר במחיר גבוה מידי", ופנו למתכות אחרות כמו נחושת וכסף, אמר מיקל סמית' אנליסט לסוכנויות הידיעות. הירידות בזהב בסוף השבוע שעבר הגיעו לאחר שסוחרי המתכות התמקדו בהתפתחויות שהובילו להתפטרותו של נשיא מצרים חוסני מובארק. מחירי הכסף עלו ב-1.8%, ל-30.53 דולר לאונקיה. זהו מחיר הסגירה הטוב ביותר של המתכת מאז ה-3 בינואר.

לאחר יום מסחר תנודתי נסגר הנפט בירידה של 0.9% ל-84.81 דולר לחבית. לאחר המהפך במצרים התרכזו הסוחרים בהשפעות של הזעזועים הפוליטיים, אם בכלל, בשאר העולם הערבי. נתוני הייבוא של סין גם כן השפיעו על המסחר בנפט היום.

"השוק מבולבל. אנשים לא יודעים מה לעשות מכיוון שלא ידוע מה יהיה המצב במצרים עכשיו כשיש משטר צבאי. אנחנו צריכים לחכות לדו"חות ונראה מה יהיה המצב בעת שאנחנו מתקרבים לקיץ ולעונת הנהיגה". מחיר הדלק עלה ב-2.7% ל-2.53 דולר לגלון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות