אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בצל המהומות באיראן: נשיא טורקיה דן בהרחבת הקשרים הכלכליים בטהרן צילום: בלומברג

בצל המהומות באיראן: נשיא טורקיה דן בהרחבת הקשרים הכלכליים בטהרן

עבדאללה גול נועד באיראן עם אחמדינג'אד, שהכריז כי שתי המדינות "נחושות" לשלש את שווי הסחר ביניהן ל-30 מיליארד דולר בשנה

15.02.2011, 12:55 | דורון פסקין
במקביל להפגנות כנגד המשטר אתמול (ב'), ביקר נשיא טורקיה עבדאללה גול באיראן. הוא נפגש עם בכירי המשטר, ובכלל זה עם עמיתו מחמוד אחמדינג'אד.

במרכז הדיונים עמדו מאמצי שתי המדינות להגביר את שיתוף הפעולה הכלכלי. במהלך מסיבת העיתונאים המשותפת לשני המנהיגים הצהיר הנשיא האיראני כי שווי הסחר בין המדינות בשנה שעברה הסתכם בכ-10 מיליארד דולר. 

העולם נושא עיניו לאיראן קטל ודיכוי הפגנות המהומות בטהרן ובערים הגדולות הובילו אתמול גם להרוג ולכמה פצועים מירי. בארה"ב מיהרו לתמוך במפגינים ועדיין, הפחד משאיר את רוב האיראנים בבית דודי כהן, ynet, 3 תגובותלכתבה המלאה

אחמדינג'אד הוסיף כי שתי המדינות "נחושות" להגביר את שווי הסחר לכ-30 מיליארד דולר בשנה. "אנו נחושים להגדיל את הנתון הזה ל-30 מיליארד דולר בשנה. יש לנו את הפוטנציאל והרצון הפוליטי לעשות כך", צוטט אחמדינג'אד כאומר.

חשוב להדגיש כי יחסי המסחר בין שתי המדינות רשמו גידול אדיר במהלך העשור האחרון. בשנת 2000 עמד שווי הסחר הדו-צדדי על כמיליארד דולר ואילו בשנה שעברה הוא כבר היה גדול פי עשרה. איראן חשובה למשק הטורקי מאחר שהיא מהווה ספק הגז השני שלה.

במהלך הביקור מסר שר השיכון הטורקי, עלי ניקזאד, כי חברות טורקיות סיכמו על הקמת כ-20 אלף יחידות דיור בעיירה ליד טהרן. משך הקמת הפרויקט ייארך כ-18 חודשים, הוסיף השר הטורקי שהתלווה לנשיא גול.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות