אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמנת התכוף: "הגעתי למבוי סתום עם המשקיעים הפוטנציאלים והנושים" צילום: אוראל כהן

נאמנת התכוף: "הגעתי למבוי סתום עם המשקיעים הפוטנציאלים והנושים"

רו"ח עליזה שרון, נאמנת חברת התכוף ביקשה מבית המשפט ארכה של 48 שעות כדי לנסות ולהגיע להסדר נושים המקובל על כל הצדדים; הזהירה שהחברה הופכת פחות אטרקטיבית להשקעה

15.02.2011, 16:23 | רחלי בינדמן

נאמן התכוף, יצרנית כלי הרכב הממוגנים שנקלעה לקשיים ולא עמדה בהתחייבויתיה, רו"ח עליזה שרון, פנתה היום לבית המשפט בבקשת ארכה של 48 על מנת לנסות ולאתר מתווה הסדר נושים שיובא להצבעתם. רו"ח שרון דיווחה לבית המשפט כי למרות שתי ההצעות שהגישו איש העסקים בועז וייזר וחברת ברנד מקבוצת KCPS לרכישת השליטה, שני המציעים הקשיחו באחרונה את עמדותיהם. הקשחת העמדות גרמה לכך שכיום אין אפשרות אמיתית לגבש את הרוב הנדרש באסיפות הנושים ביחס לאף אחת מההצעות המצויות בידי הנאמנת.

כך למשל, ציינה רו"ח שרון, חלק מהותי מהנושים המובטחים הודיעו לנאמנת כי יתנגדו להצעת ויזר (מדובר בבנק דיסקונט -ר"ב) בעוד שחלק מהותי אחר מהנושים המובטחים הודיעו כי יתנגדו להצעת ברנד. כך גם ביחס לנושים הרגילים שעדין חלקם הגדול מתנגד לשתי ההצעות, למרות שלטענת הנאמנת אם לא יושג הסדר יורע מצבם משמעותית. 

הנאמנת ציינה כי חרף המאמצים הרבים שלה ושל צוותה למציאת פתרונות, מעדיפים בשלב זה חלק נכבד מהנושים להתבצר בעמדותיהם במקום לגלות גמישות הנדרשת להשגת הסדר. למרות זאת ביקשה הנאמנת מבית המשפט לתת לה 48 שעות נוספות כדי לגבש הסדר שימנע את פירוקה של החברה.

עוד הזהירה הנאמנת כי "מצבה של החברה ומצב הפרויקטים שלה, אינו מאפשר לנסיונות לגיבוש הסדר להימשך עוד זמן רב. במקביל הופכת החברה לפחות אטרטקטיבת למשקיע בעיקר בשל סיומם של שני מכרזים גדולים במהלך חודש פברואר והצורך בהעמדת ערבויות בגינם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות