אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסטיבל ישראל 2011 מציג: צילום: Arno Declair

פסטיבל ישראל 2011 מציג:

בין המופעים זמרת סופרן מניו זילנד ותיאטרון השאובינה עם "המלט", לצד להקת בת שבע ואחינועם ניני

16.02.2011, 11:06 | מאיה נחום שחל

אתמול נחשפה התוכנית האמנותית של פסטיבל ישראל, שיתקיים בין 23 במאי ל־18 ביוני בירושלים. הפסטיבל, בניהול יוסי טל גן, חוגג 50 שנה להיווסדו ומתחדש במנהל האמנותי משה קפטן ובתקציב של 14 מיליון שקל, מיליון מתוכם תרומות של ממשלות זרות המסבסדות להקות שמגיעות לישראל. עשרות מופעי מוזיקה, מחול, תיאטרון ותערוכות אמנות יתקיימו בירושלים, במודיעין, דימונה, חולון ואתרי מורשת בצפון ובדרום.

אוהד נהרין ולהקת בת שבע יפתחו את הפסטיבל ביצירה חדשה (שמה הזמני "שדות"), ואילו אחינועם ניני וגילי דור חוזרים במופע "ארץ שיר", שבו יבצעו קלאסיקות ישראליות עם התזמורת הסימפונית ירושלים. קפטן יחנוך את "האולפן" — אולפן של טלעד שהוסב לאולם תיאטרון. האולפן יוצב בירושלים ויציג בכורות ליצירות ישראליות, למשל קבוצת התיאטרון של רות קנר בבכורה ל"מעוף היונה" על פי ספרו של יובל שמעוני, מופע של תיאטרון קליפה, או מופע של היוצרות שיר גולדברג ושחר פנקס המבוסס על הספר "חנויות קינמון" מאת ברונו שולץ.

בין המופעים הבינלאומיים מופע פרידה לכוריאוגרף מרס קנינגהם, שמת לפני שנה וחצי; להקת המחול הדנית והכוריאוגרף טים ראשטון בשני מופעים; תיאטרון השאובינה מגרמניה עם "המלט" לשייקספיר בגרסה מודרנית של הבמאי אוסטרמאייר לשישה שחקנים בלבד; תיאטרון וכטנגוב מרוסיה בעיבוד חדש ל"דוד ואניה" לצ'כוב; זמרת הסופרן הניו־זילנדית דיים קירי טה קאנאווה, ברסיטל אחד בבנייני האומה; הפסנתרנים הרוסים ניקולאי פטרב ואלכסנדר גינדין; הפסנתרנית היפנית הירומי אוהארה; וערב אקורדיונים.

בימים אלה נאספים חומרים ארכיוניים לתערוכה שתוקדש לחגיגות היובל לפסטיבל ותציג את התפתחותו במשך השנים.

"המלט" בגרסת תיאטרון השאובינה, צילום: Arno Declair "המלט" בגרסת תיאטרון השאובינה | צילום: Arno Declair "המלט" בגרסת תיאטרון השאובינה, צילום: Arno Declair

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות