אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאדוף מאשים: הבנקים וקרנות הגידור היו מודעים להונאה צילום: בלומברג

מאדוף מאשים: הבנקים וקרנות הגידור היו מודעים להונאה

בראיון ראשון מהכלא ל"ניו יורק טיימס" אמר מאדוף: "הגישה של הבנקים היתה שאם שאם אתה עושה משהו לא בסדר - אנחנו לא רוצים לדעת"

16.02.2011, 09:13 | סוכנויות הידיעות
ברנרד מאדוף טוען בראיון ראשון מהכלא כי בנקים וקרנות גידור היו מודעים להונאת הענק שביצע ושבגינה נשלח לכלא לתקופת מאסר של 150 שנים - כך מדווח ה"ניו יורק טיימס".

בראיון שנערך עימו מהכלא שבצפון קרוליינה, אמר מאדוף, החשוד בהונאה הגדולה בהיסטוריה כי התנהגות הבנקים וקרנות הגידור הייתה בגדר "עיוורון מרצון". לדבריו, "הגישה שלהם הייתה 'שאם אתה עושה משהו לא בסדר - אנחנו לא רוצים לדעת'".

מאדוף לא מצביע על בנק או קרן מסויימים שהיו מעורבים בפרשת ההונאה, אשר נמשכה 16 שנים והביאה לאובדן של 20 מיליארד דולר במזומן וכ-65 מיליארד דולר בניירות ערך. במקום זאת, הוא טוען כי הם כשלו בהפעלת אמצעי ביטחון מספקים.

מאדוף מודה באשמתו וטוען כי שום דבר אינו מצדיק את מעשיו, אך מתמרד יותר במשקיעים הגדולים, ופחות באסון הפיננסי שגרם לאלפי משקיעים קטנים. "הייתי שמח לו הם לא היו מפסידים כלום, אך זה היה סיכון שהם היו מודעים אליו בכך שהשקיעו בשוק", כתב באיי-מייל ששלח ב-13 בינואר.

"משפחתי לא ידעה דבר על הונאת הפונזי", הוסיף מאדוף, שבנו מארק התאבד בדצמבר. לדבריו, הוא לא ידע שהפרשה תמיט כזה הרס על משפחתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות