אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמפל: דחייה נוספת במועד חידוש אספקת הגז ממצרים לישראל צילום: אי פי

אמפל: דחייה נוספת במועד חידוש אספקת הגז ממצרים לישראל

אמפל הודיעה על עיכוב נוסף במועד חידוש אספקת הגז לישראל, אך לא נקבה בתאריך מסויים והסתפקה בהודעה כי "חידוש אספקת הגז יהיה במועד כלשהו במהלך החודש". הסיבה לדחייה: עיכוב בעבודות השיפוץ של צינור הגז בסיני

16.02.2011, 09:44 | שי סלינס

אמפל הודיעה היום (ד') לבורסה בתל אביב על עיכוב נוסף במועד חידוש אספקת הגז לישראל.

אמפל לא נקבה בתאריך מסויים לחידוש אספקת הגז, ולפי לשון ההודעה "חידוש ספקת הגז יהיה במועד כלשהו במהלך החודש".

הסיבה לדחייה באספקת הגז לישראל ממצרים ע"י חברת הגז המצרית EMG היא עיכוב בעבודות השיפוץ של צינור הגז בסיני, שנפגע מהפיצוץ בחודש שעבר. 

התאריך הקודם של חידוש אספקת הגז היה אמור להיות עד 17.2.11, כך לפי ההודעה שקיבלה חברת אמפל לפני כשבוע מ-EMG.

מקבוצת מרחב, שיחד עם אמפל מחזיק יוסי מימן ב-20.66% בחברת EMG ספקית הגז המצרית, נמסר בסמוך לפיצוץ הראשוני של הצינור בסיני כי "ההערכה הראשונית היא כי אספקת הגז תתחדש תוך כמה ימים עד שבוע".

יוסי מימן, בעל השליטה בחברת אמפל גייס ביוני 2007 משקיעים מוסדיים ישראליים לחברת הגז שבה הוא שותף עם המיליארדר המצרי חוסין סאלם (28%). המוסדיים הישראלים רכשו 4.4% ממניות EMG דרך שותפות מוגבלת שהקימו אמפל והם (50% כל אחד), וזאת בתמורה להשקעה כוללת של 92 מיליון דולר ולפי שווי חברה של 2.2 מיליארד דולר. קרן תשתיות השקיעה 12 מיליון דולר, הראל 27 מיליון דולר, מנורה 21 מיליון דולר, כלל ביטוח 13.5 מיליון דולר, פסגות 11 מיליון דולר והפניקס 8 מיליון דולר.

לפני כשבועיים הכניסה מידרוג לרשימת מעקב עם השלכות שליליות את סדרת האג"ח א',ב' ו-ג' שהונפקו על ידי אמפל, וזאת על רקע התערערות היציבות הפוליטית במצרים וההשלכות הצפויות על סיכון האשראי עם EMG.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
יאללה רציו
מתי תבינו שיש שם נפט כמה נקודות תומכות : 1. האסדה השנייה מגיעה ונובל לא תזרוק כסף אם לא מצאו בשכבה הראשונה. 2. הבהלה של המשרד לאיכות הסביבה לגבי הזיהומים האפשריים. 3. דרישת משרד התשתיות לתוספת תקציב לפיקוח על המאגרים. 4. ידוע בכל העולם שבמבנה הסלעים שנמצא בהם גז יש גם נפט. 5. הפחד שזורעים בכם על מנת שתמכרו מזכיר לכם משהו??? 6. אסור לסמוך על אף מדינה צריך לפתח את המאגרים שלנו. 7. פיתוח שדות הגז בקפריסין רק יוזילו את עלויות ההפקה במאגרים. בקיצור יש נפט והמון חכו קצת בסבלנות והפעם הבאה שתראו את המספר 58 ברציו זה יהיה בשער 158 אה ונזכרתי יש גם את רשיון גל שיהיה בהצלחה ותנהגו בזהירות
המודיע , רחובות  |  16.02.11
לכל התגובות