אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה יש בפנים: ציפרלקס - תרופה נגד דיכאון של לונדבק

מה יש בפנים: ציפרלקס - תרופה נגד דיכאון של לונדבק

אֶסצִיטַלוֹפְּרָם - חומר ממשפחת מעכבי ספיגת הסרוטונין, טלק, נתרן קרוסקרמלוז שמופק מתאית ומתרכובות נתרן וטיטניום דו-חמצני

17.02.2011, 10:29 | גיא הדר

אֶסצִיטַלוֹפְּרָם

חומר ממשפחת מעכבי ספיגת הסרוטונין. כשתא עצב אחד שולח סרוטונין לחברו, רק חלק מהסרוטונין עובר. הרוב נספג בחזרה בתא השולח. מעכבי ספיגה גורמים לסרוטונין העודף להמשיך לשחות בין התאים במקום להיספג, אבל מה בדיוק תפקידו של הסרוטונין ואיך כל זה עוזר לדיכאוניים עדיין לא ברור. למעשה, יעילותם של מעכבים כאלה שנויה במחלוקת, בעיקר כטיפול למקרים קלים, ונראה שרובה נובעת מאפקט פסיכולוגי ולא פסיכיאטרי. בנוסף, כמה מחקרים גילו קשר אמיץ בין נטילת מעכבי ספיגת סרוטונין לניסיונות התאבדות בקרב בני 25 ומטה.

טלק

מחצב שמנוני שקפקף. מוכר בעיקר כאבקה שמפזרים לתינוקות על הישבן. מוסיפים אותו לאבקה שממנה מכינים את הגלולה כדי שהיא תזרום בצינורות בבית החרושת בלי להיתקע ובלי ליצור משקעים לא רצויים. נחשד במשך תקופה ארוכה כגורם מסרטן, אבל כיום הבהלה חלפה.

ציפרלקס ציפרלקס ציפרלקס

 

נתרן קרוסקרמלוז

חומר שמופק מתאית ומתרכובות נתרן. תפקידו לעזור לגוף לפרק את הגלולה. כשהקרוסקרמלוז שבגלולה בא במגע עם נוזלים הוא סופח אותם, מתנפח, ומפורר את הגלולה לפירורים קטנים כדי להבטיח שהחומרים הפעילים ייספגו בגוף בשלב מוקדם, ולא בקצה השני של מערכת העיכול.

טיטניום דו-חמצני

תחמוצת מתכתית לבנה. היא זו שנותנת לגלולות הלבנות את צבען, ולא רק להן. אלא אם יורד אצלך שלג, רוב הדברים הלבנים סביבך מכילים אותה: קירות, ניירות, צבעים, פלסטיקים, משחות שיניים וקרמים להגנה משיזוף. יש אפילו משווקים שמוסיפים אותה לחלב מופחת שומן כדי לשפר את צבעו. כמות התוסף זעירה מכדי להשפיע על הטעם, אך מבחני טעימה מראים העדפה חד־משמעית למוצר הצבוע. זה רק מראה שחלק גדול מחוויית הטעם, ממש כמו חוויית הריפוי, נמצא אצלנו בראש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

50 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

50.
כי חולה סוכרת ימות בלי אינסולין, אתה לא.
אם אתה צריך לקחת את הכדור כל הזמן, אז הרופא המטפל שלך עצלן. הפתרון הוא לשלב מגוון טיפולים בזמן לקיחת הכדור כדי בסופו של דבר להמנע מלקחת אותו. הנזק לגוף לטווח הארוך הוא בלתי ידוע אפילו ובאופן לא מפתיע, חברות התרופות ממש לא ששות לחקור אותו. תעשה קצת חיפוש.
חיים , מרכז  |  06.06.15
47.
האם ניתן להפסיק לחלוטין את הכדורים
אני קיבלתי מרשם לציפרלקס מרופא משפחה , אך אני מאוד חוששת לקחת את הכדורים , משום שיש ב את הפחד שאין דרך חזרה . הכוונה שלי שאם אתחיל לקחת את הכדורים המוח והגוף יתרגלו ולא אצליח יותר לחיות בלעדיהם וכשארצה להפסיק הדיכאון יחזור שוב . האם יש מישהו שהפסיק עם הכדורים ומצבו טוב גם היום? האם גם נשים סובלות מירידה החשק המיני או בתפקוד המיני?
טל  |  10.01.12
לכל התגובות