אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיורטק: החל הטיפול בחולה הראשון לטיפול במיאלומה צילום: אוראל כהן

קיורטק: החל הטיפול בחולה הראשון לטיפול במיאלומה

הטיפול הוא באמצעות תרופת ה-CT-011 שפותחה על ידי קיורקט. בנוסף הודיעה החברה על סיום שלב גיוס החולים לניסוי שלב 2 שהיא עורכת בתרופה

17.02.2011, 12:05 | שניר הנדלר
מהודעה שפרסמה היום (ה') כלל ביוטכנולוגיה חברה-האם של חברת הביוטכנולוגיה קיורטק (37%), עולה כי הטיפול בחולה הראשון בתרופת ה-CT-011 שפיתחה לטיפול בסרטן מיאלומה (Multiple Myeloma) במסגרת ניסוי קליני שלב 2 החל.

יעד הניסוי הראשי של קיורטק בתרופה הינו בדיקת תגובת מערכת החיסון לטיפול הנוגדן עם ובלי חיסון המבוסס על תאי הגידול של החולה. הניסוי ייערך בשתי קבוצות: האחת תקבל את הנוגדן בלבד, והשנייה תקבל את הנוגדן בשילוב עם החיסון.

להערכת קיורטק, 35 חולים צפויים להשתתף בניסוי והוא צפוי להתקיים במרכז הרפואי "Beth-Israel" בבוסטון ארה"ב והוא ממומן ממענקי מחקר אמריקנים. להערכת קיורטק, גיוס החולים לניסוי צפוי להסתיים בתוך כ-24 חודשים.

בתוך כך, קיורטק הודיעה על סיום שלב גיוס החולים לניסוי שלב 2 שהיא עורכת בתרופת ה-CT-011 בשילוב טיפול כימותרפי לטיפול בסרטן גרורתי של המעי הגס.

המעקב אחרי 171 החולים המשתתפים בניסוי צפוי להסתיים בעוד כ-18 חודשים ותוצאותיו הסופיות תתקבלנה לאחר השלמת הניתוח הסטטיסטי.

בנוסף לניסוי בסרטן גרורתי של המעי הגס ממשיכה קיורטק בניסויים מתקדמים נוספים: ניסוי שלב 2 בחולים הסובלים מלימפומה שאינה הודג'קינס, ובמספר ניסויי שלב 1/2 נוספים. במהלך שנת 2011 צפויות להתפרסם תוצאות המעקב של ניסוי Phase 2 בחולי לימפומה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות