אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שער מלא משמעות צילום: רויטרס

שער מלא משמעות

שער הניצחון של ארסנל לא היה רק הישג ספורטיבי, הוא היה הישג לפילוסופיה הכלכלית של ארסן ונגר והמועדון שלו

17.02.2011, 14:51 | אוריאל דסקל

12 שניות, חמישה שחקנים, ארבע מסירות, דריבל אחד, שער ניצחון מצוין אחד. המהלך של ארסנל, שהניב את השער השני והמנצח אתמול (ד') נגד ברצלונה, גילם את הפילוסופיה של המועדון הלונדוני תחת שלטונו של ארסן ונגר. היו בו מסירות נעות ותנועות מהירות אבל גם את כל הפילוסופיה הספורטיבית והכלכלית של המועדון.

שלושה שחקנים שהיו מעורבים בהתקפה המנצחת גדלו בארסנל. שניים מהם, ניקלאס בנדטנר וססק פאברגאס, הגיעו לארסנל כזרים צעירים וזולים. השחקן השלישי היה ג'ק ווילשר, יליד סטיבנדג' וללא ספק "צ'אבי האנגלי".

סמיר נאסרי, שקיבל את כדור העומק הנהדר של ססק, נרכש ב-12.5 מיליון ליש"ט - 11.5 מיליון ליש"ט פחות מהחתמת השיא של אסטון וילה, דארן בנט. נאסרי שיחרר את הכדור לאנדריי ארשאבין, שעלה לארסנל 16.5 מיליון ליש"ט והיה להחתמת השיא של המועדון. 16.5 מיליון ליש"ט זה 33.5 מיליון ליש"ט פחות מהחתמת השיא של צ'לסי, פרננדו טורס.

ההתקפה האדירה של ארסנל בוצעה על ידי שחקנים שעלותם בסך הכל עמדה על 35 מיליון ליש"ט. בשביל ההשוואה בלבד נאמר שהגול של ברצלונה אמש הובקע על ידי חלוץ בשווי 34 מיליון ליש"ט.

ארסנל ניצחה את הקרב נגד ברצלונה אבל רחוקה עוד מלנצח את המלחמה שתסתיים בגומלין. ואולם, אם היא תנצח, אז פילוסופיה נהדרת תזכה להצדקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות