אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איראן: הספינות שלנו חצו את תעלת סואץ צילום: בלומברג

איראן: הספינות שלנו חצו את תעלת סואץ

רשת הטלוויזיה האיראנית "אל-אלאם" דיווחה כי שתי הספינות, העושות את דרכן לסוריה, עברו בתעלה. במצרים הכחישו

20.02.2011, 10:56 | סוכנויות הידיעות

שתי הספינות האיראניות, שעושות את דרכן לסוריה, עברו בתעלת סואץ. כך דיווחה הבוקר (יום א') רשת הטלוויזיה האיראנית "אל-אלאם". עם זאת, גורמים בתעלת סואץ הכחישו את הדיווח האיראני.

בדיווח בטלוויזיה האיראנית נאמר: "שתי ספינות מלחמה איראניות חצו את התעלה והן בדרכן לנמל בסוריה". שר החוץ, אביגדור ליברמן, הגדיר בשבוע שעבר את הצעד כ"פרובוקטיבי".

ספינת הטילים "אלוונד" ואוניית המשא "חארג" קיבלו ככל הנראה ביום שישי את האור הירוק מהשלטון המצרי החדש לחציית התעלה. גורם ביטחוני מצרי מסר אז קהיר החליטה לאפשר לשתי הספינות לעבור את התעלה לים התיכון. מדובר בפעם הראשונה בה ספינה איראנית עוברת שם מאז 1979.

הלילה מסר גורם מצרי רשמי מהנהלת התעלה כי שתי האוניות, שמתכוונות להגיע לסוריה, יעברו בתעלה המקשרת בין ים סוף לים התיכון כנראה ביום שני.

הודעת קהיר הגיעה לאחר שורת דיווחים סותרים, בתחילתם נאמר כי מצרים ביטלה את מעבר הספינות האיראניות. איראן טענה בהמשך כי הרשויות המצריות "לא מצאו שום פגם" בכך שכלי המלחמה הימיים של איראן יעברו דרך התעלה, והודיעה כי "בכירים באיראן עמדו בקשר עם עמיתיהם בקהיר, כדי לדאוג לסידורי האבטחה של הספינות שיעברו". ביום שישי הודיעו המצרים כי הספינות יוכלו לעבור בתעלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות