אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות הגישה תביעה שנייה נגד מחסני חשמל צילום: יריב כץ

ההסתדרות הגישה תביעה שנייה נגד מחסני חשמל

תובעת את הרשת במיליון שקל, בהמשך לתביעה קודמת של 3 מיליון שקל. העילה: פגיעה בחופש ההתארגנות של העובדים

20.02.2011, 14:43 | מיקי פלד

ההסתדרות הגישה הבוקר (א') כתב תביעה נוסף נגד רשת מחסני חשמל, חברה בת של אלקטרה. התביעה, בבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב היא על סך של מיליון שקל ומהווה המשך לתביעה על-סך של 3 מיליון שקל אותה הגישה ההסתדרות בחודש שעבר. עילת התביעה הנוכחית, כמו זו הקודמת, היא על פגיעה בחופש ההתארגנות של עובדי הרשת.

התביעה שהוגשה לפני כחודש היא למעשה תביעה תקדימית, שכן זו הפעם הראשונה שההסתדרות הגישה תביעה נגד מעסיק שפגע בחופש ההתארגנות, תוך שימוש בתיקון החקיקה שיזמה בעסקת החבילה עם המדינה בשנת 2009.

על-פי התיקון ניתן לתבוע מעסיק על פגיעה בחופש ההתאגדות ללא הוכחת נזק, בסכום של 200 אלף שקל לפגיעה בודדת. לפני כ-10 ימים התקיים דיון מקדמי בבית הדין בפני השופט אילן איטח, וצפויים דיונים נוספים.

איומים על יו"ר ועד העובדים

לטענת ההסתדרות המופיעה בכתב התביעה, יש לה הקלטה של סמנכ"ל הרשת מאיים על יו"ר הוועד, במקביל לסיורים של חברי הנהלה בסניפים במטרה לבטל את ההתארגנות.

עו"ד שי תקן, היועץ המשפטי של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אמר כי היום כי "לצערנו, חרף הגשת התביעה ממשיכה הנהלת הרשת במעשיה ואנו נבוא איתה חשבון על כל פגיעה נוספת בזכות העובדים להתארגן".

עו"ד סיגל פעיל ממשרד אריאל שמר ושות', המייצגת את אלקטרה, מסרה בתגובה: "ההסתדרות מנסה פעם נוספת לייצר מצג שוא נטול כל אמת, תוך הסתרה מכוונת של העובדות כהווייתן הן מביה"ד והן מאמצעי התקשורת. "העובדים חשפו בפני ביה"ד לעבודה במכתבים ובתצהירים את מעללי ההסתדרות, את ניסיונות ההטעיה, את ניסיונות ההסתה כנגד ההנהלה, ובהעדר כל מענה ענייני בחברה, מנסה ההסתדרות לייצר מצדי שוא נוספים, גם הם נטולי כל אמת או בסיס. מדובר בלא יותר מאשר תרגיל של ההסתדרות – שמנסה להאדיר את שמה בכל מחיר, גם במחיר אמירת האמת, גם במחיר הכפשות חסרות בסיס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות