אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל פסגות בהופעה פומבית ראשונה: "צריך להילחם בריכוזיות של חברות הביטוח בתחום הפנסיוני" צילום: עמית שעל

מנכ"ל פסגות בהופעה פומבית ראשונה: "צריך להילחם בריכוזיות של חברות הביטוח בתחום הפנסיוני"

רונן טוב אמר בכנס לשכת רואי החשבון בים המלח: "צריך לתת לבתי ההשקעות להפוך לשחקנים אמיתיים בשוק הפנסיוני - אף בית השקעות לא הצליח להתרומם בתחום הפנסיה"

21.02.2011, 11:16 | רחלי בינדמן

"צריך להלחם בריכוזיות במשק בה רוב החיסכון הפנסיוני מרוכז אצל חמש חברות הביטוח - צריך להחזיר את קופות הגמל לתמונה כמוצר תחליפי". כך אומר רונן טוב, מנכ"ל בית ההשקעות פסגות, בהרצאתו בכנס לשכת רואי החשבון בים המלח.

זו הפעם הראשונה שטוב מדבר בכנס כמנכ"ל בית ההשקעות הגדול במדינה. טוב מונה לפני כחודש וחצי במקומו של רועי ורמוס.

"יש שלוש צלעות שמשפיעות על הפנסיה שלנו - גופים מוסדיים שמנהלים את הכסף, ערוצי ההפצה ומעל כולם מרחפת רוחה של הרגולציה" אומר טוב. לדבריו, "צריך לתת לבתי ההשקעות להפוך לשחקנים אמיתיים בשוק הפנסיוני. מצד שני צריך לחזק את המוצרים ולתת יותר מוצרים. אין שום סיבה שהגמל לא יחזור להיות שחקן שווה בין השחקנים, ליד הפנסיה והביטוח".

"כל בתי ההשקעות הקימו קרנות פנסיה חדשות אבל הגודל שלהם קטן וזעיר. אף אחד לא הצליח להתרומם ולא בכדי כי ערוץ ההפצה המרכזי שלו הוא סוכני הביטוח. רובם באמת סוכנים טובים אבל חלק פחות, קרה משהו, מרבית חברות הביטוח רכשו את ערוצי ההפצה שלהם, את סוכנויות הביטוח. ומה קורה אז? משווקים יותר את המוצרים של חברות הביטוח הללו. החוק מכיר בזה שסוכן יכול למכור רק מוצרים של חברת ביטוח אחת. זו תמונת מצב".

טוב ציין כי "לבסוף צריך שיהיה ייעוץ אובייקטיבי. ככל שיהיה יעוץ אובייקטיבי וזמין, אנחנו מברכים על כניסת הבנקים לייעוץ, זה יעשה את ההבדל".

"אין ספק שהמטרה של כולנו היא שהחיסכון הפנסיוני יהווה משענת ביום סגריר. הוא רלוונטי לכל הפרטים במשק. הוא מהווה שליש מסך תיק נכסי הציבור. אחת הבעיות המרכזיות למרות שנעשו צעדים רבים בנושא, רמת המודעות וההבנה בנושא מאד נמוכה גם כשזה מגיע לאנשי מקצוע", מסביר טוב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות