אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסגות: הורדת המלצה לכיל לתשואת שוק צילום: אריאל בשור

פסגות: הורדת המלצה לכיל לתשואת שוק

וזאת לאחר שבמהלך השנה האחרונה עמדה ההמלצה של בית ההשקעות למנית כיל על קניה. עם זאת משאירים בפסגות את מחיר היעד על 67.5 שקל

21.02.2011, 11:25 | שי סלינס

במחלקת המחקר של בית ההשקעות פסגות מזהירים היום (ב') בפני גידול הסיכון במניית כילומסבירים כי להערכתם המניה צפויה להניב תשואה דומה לתשואת השוק ב-12 החודשים הקרובים, כלומר מורידים את ההמלצה למנית כיל לתשואת שוק.

במהלך ה-11 חודשים האחרונים החזיקו בבית ההשקעות את המלצת קניה למניה ובמהלך תקופה זו העלו את מחיר היעד של כיל מ-57 שקל ל-67.5 שקל - מחיר היעד הנוכחי.

בפסגות מסבירים כי כיל לא סבלה מהירידות שרשמו פוטאש ומוזאיק בשבוע האחרון לאור פער התשואות שנפתח מאז תחילת השביתה ב-4 לינואר.

פער התשואות של מנית כיל עמד בשיאו על 20% מול פוטאש ועל 18% מול מוזאיק וזאת יום לאחר חתימת החוזה עם סין לפני כשבועיים.

היום עומד פער התשואות של המניה על-11% מול פוטאש ועל 7% מול מוזאיק.

בפסגות מסבירים כי חלק מהצמצום בפער התשואות נובע מעלייה של 3.5% במניית כיל והשאר מהירידות במניות פוטאש ומוזאיק וכי המשך צמצום הפער עקב ירידות במניות פוטאש ומוזאיק הוא בהחלט אפשרי.

לימור גרובר מפסגות מתייחסת לעליה במחירי הסחורות ולהשפעה הצפויה על מניית כיל ואומרת כי "בימים האחרונים אנו עדים לתגובות פאניקה דומות לאלה שאפיינו את 2008 רגע לפני שהתפוצצה בועת הסחורות. לדוגמא, ביטול מיסים על יבוא חיטה למזון לבע"ח באירופה, התמקדות פסגת ה-G20 במחירי המזון והקריאות לשקול הטלת מנגנוני פיקוח או רגולציה על מחירי הסחורות".

"לאור זאת, אנו רואים גידול בסיכון במניית כיל כיום, במיוחד בהתחשב בעובדה שהאפסייד הטמון במחיר היעד לאחר העליות האחרונות הצטמצם משמעותית", מוסיפה גרובר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות