אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": קבוצת חג'ג' תרכוש מגינדי קרקע לבניית 2 מגדלי משרדים ברחוב הארבעה בת"א

בלעדי ל"כלכליסט": קבוצת חג'ג' תרכוש מגינדי קרקע לבניית 2 מגדלי משרדים ברחוב הארבעה בת"א

צחי ועידו חג'ג' יתחלקו באופן שווה עם קבוצת רכישה בתשלום כולל של 323 מיליון שקל לגינדי. הרכישה מתבצעת אחרי שקבוצת חג'ג' השלימה את השלב המוסדי של הנפקת אג"ח בהיקף של 80 מיליון שקל

22.02.2011, 12:20 | שהם לוי

קבוצת חג'ג' (לשעבר אסים השקעות) תממש אופציה לרכישת שטח לבניית שני מגדלים משרדים ברחוב הארבעה בת"א כבר בסוף השבוע הקרוב, או בשבוע הבא, כך נודע ל"כלכליסט". מימוש האופציה שרכשה מגינדי לבניית פרויקט הארבעה של החברה מתאפשר אחרי השלמת השלב המוסדי של הנפקת אג"ח בהיקף כולל של 100 מיליון שקל כשביום חמישי הקרוב תשלים החברה גם את השלב הציבורי.

התשלום שאמור להיות לגינדי הוא 323 מיליון שקל וכן 21 מיליון שקל הוצאות פיתוח שגינדי כבר שילמה למנהל. בפועל מחצית משלמת קבוצת רכישה שאורגנה ואת המחצית השנייה ביזמות החברה הבורסאית קבוצת חג'ג'. עד היום שולמה האופציה בסך 16.1 מיליון שקל.

האג"ח שמנפיקה קבוצת חג'ג' אינה מדורגת על ידי חברות הדירוג, מה שהביא גופים מוסדיים רבים שלא לרכוש אותה. לעומת זאת, על משקיעים פרטיים אין מגבלות השקעה כפי שמוטלת על משקיעים מוסדיים, כך שעיקר הביקושים בהנפקה צפויים דווקא בשלב הציבורי. 

קבוצת חג'ג' זכתה לביקושי יתר של 18 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת האג"ח שלה ובתוך כך השלימה החברה גיוס של 80 מיליון בשלב המוסדי.

קבוצת חג'ג' מתכוונת לבנות שני מגדלי משרדים ברחוב הארבעה (צפוני ודרומי) ואלה יהיו שווים בגודלם בשטח ברוטו של 65,000 מ"ר, כולל שטחי מסחר ושירות.

פרויקט הארבעה יהיה ממוקם בפינה הדרום מזרחית של מתחם דרום הקריה, בקרן הרחובות הארבעה וארניה, בקרבה לרחוב דרך מנחם בגין. מצפונו של המתחם כבר מצויים 3 מגדלים משרדים בני 25-20 קומות (פלטינום, התיכון ומילניום).

כיום פועל על הקרקע שתרכוש חג'ג' חניון שתוקף הפעלתו יפקע ב-31 באוגוסט 2011. יחד עם זאת, בידי גינדי האופציה לסיים את הפעלתו של החניון בהתראה של 7 ימי עסקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות