אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רמי לוי נגד מטרנה: "אני מסבסד בעשרות אחוזים את מוצרי המזון לתינוקות" צילום: ענת זכאי טמיר

רמי לוי נגד מטרנה: "אני מסבסד בעשרות אחוזים את מוצרי המזון לתינוקות"

אתמול אישרה החברה כי מוצריה התייקרו - אך מסרה כי מחירם נקבע על ידי רשתות השיווק

22.02.2011, 14:47 | אורנה יפת

רמי לוי יוצא נגד חברת מטרנה, בעקבות תגובתה אתמול על עליית מחירי מוצריה. "נדהמתי לקרוא תגובתכם האומרת שרשתות השיווק קובעות את מחירי המזון לתינוקות, ולא מספרת את האמת", כותב לוי במכתב שהיפנה למנכ"לית מטרנה, אפרת גילת.

אתמול מסרה החברה כי "מחירי מטרנה נקבעים על ידי רשתות השיווק. אכן, באחרונה הייתה עליית מחירים אשר נובעת מהתייקרות משמעותית במחירי חומרי הגלם בעולם".

לדברי לוי, "רשת רמי לוי מסבסדת בעשרות אחוזים את מוצרי המזון לתינוקות מטרנה וסימילאק, על חשבונה, שנים רבות. בעקבות כך, צעירים בארץ יכולים להרשות לעצמם לרכוש מזון לתינוקות במחיר הנמוך בעשרות אחוזים. לא בזכות היצרנים והיבואנים, אלא בזכות רמי לוי ועל חשבונו".

לוי גם יוצא נגד הממונה על ההגבלים שאישרה רכישת השליטה (51%) במטרנה על ידי אסם: "אם לא היתה מאשרת את הקנייה, נסטלה, הידועה כיצרנית המזון לתינוקות הגדולה בעולם, היתה מכניסה את מוצריה לארץ והיתה גורם שלישי חזק שהיה יוצר תחרות בין היצרנים והיבואנים, דבר שלא קיים היום".

ממטרנה נמסר: "אין תגובה".

מהרשות להגבלים עסקיים נמסר בתגובה לטענות: "המיזוג אושר לאחר בדיקה יסודית, שהעלתה כי בתחום תחליפי החלב לתינוקות נסטלה לא צפויה להכנס כמתחרה עצמאית בל מגבלות כשרות ומאפייני השוק הישראלי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות