אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צו פירוק לחברת מגדל הזוהר של דודי אפל צילום: עמית שעל

צו פירוק לחברת מגדל הזוהר של דודי אפל

השופטת אלשיך בביקורת חריפה נגד ראש לשכת עו"ד לשעבר, דרור חוטר ישי, שותפו לשעבר של אפל. "מייד כששאלתי 'מדוע לא פרעתם את החוב' שלף, כמו שפן מכובעו של קוסם, צ'ק בגובה סכום החוב עם הבעת נצחון על הפנים"

22.02.2011, 15:44 | מארק שון

שופטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב הוציאה אתמול (ב') צו פירוק לחברת מגדל הזוהר, שהיתה בבעלותם המשותפת של איש העסקים דודי אפל ושותפו לשעבר, עו"ד דרור חוטר ישי. החברה היתה במצוקה כבר כמה שנים וניהלה בעבר קרב משפטי ממושך מול בנק דיסקונט.

בשבועות האחרונים התנהלו דיונים באולמה של השופטת אלשיך בעקבות בקשה להוציא צו פירוק קבוע לחברה, שהוציאה חברת גיא-גוב שהחוב כלפיה הוערך בכ-2.5 מיליון שקל. עורך הדין חוטר ישי ניסה למנוע ברגע האחרון את הפירוק עם הצעה לשלם באמצעות חברת סקיי לימיט את החוב.

השופטת אלשיך, שסירבה לאשר מהלך כזה, מתחה ביקורת נוקבת נגד התנהלותו של חוטר ישי. "במלוא הכבוד הראוי אין כל מקום לשעות לבקשות מסוג זה", כתבה אלשיך בהחלטה, "דומה כי עו"ד חוטר ישי והגורמים הפועלים מטעמו בחרו, לצערי, לנצל לרעה זו זכות זו (זכות לטעון טענות נוספות לאחר הדיון – מ"ש). עם התנהלות כזאת אין אני יכולה להשלים, ואין לי אלא להצר על כך כי הדברים באים מצידו של פרקליט אשר שימש בעבר כראש לשכת עורכי הדין".

השופטת קבעה כי אין ביכולתה "להלבין" מהלך של תשלום של החוב לאחר שהוגשו בקשות פירוק, וקבעה כי "אין ספק כי תשלום חפוז של חוב ייחשב כהעדפת נושים בוטה ומובהקת. אינני יכולה להתעלם משקיפות כוונתו זו של עו"ד חוטר ישי, כאשר מייד עם השאלה שבאה מצידו של בית המשפט "מדוע לא פרעתם את החוב", נשלף, כמו שפן מכובעו של קוסם, צ'ק בגובה סכום החוב עם הבעת נצחון על הפנים".

הסכסוך הארוך ביותר של מגדל הזוהר היה מול בנק דיסקונט, שגם לקח חלק בהליכים הנוכחיים. בינואר 2009 הגיע הבנק להסדר עם החברה לפיו היא תשלם כ-6.5 מיליון שקל במסגרת פשרה, זאת תמורת אי פירוקה. באוקטובר האחרון הגישה החברה ערעור על קביעת בית המשפט שעליה לשלם חצי מיליון שקל קנס במסגרת ההרשעה הפלילית במשפט השוחד נגד אפל.

השופטת מינתה את עו"ד ארז חבר ממשרד עמית פולק מטלון למנהל המיוחד של החברה, והטילה על חוטר ישי הוצאות חריגות של 200 אלף שקל.

מעו"ד חוטר ישי טרם נמסרה תגובה על הדברים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
החלטה סופר-נכונה. רק מכיוון שגיא-גוב הגישה את בקשת הפירוק - לשלם להם באמצעות צד שלישי
רק כדי להחזיר את הגלגל לאחור ולחייב התחלה מחדש של ההליכים בידי נושה אחר, אם יגיש בקשת פירוק מהווה פעולה שאינה עולה על הדעת. תאגיד צריך להיות בעל הצדקה כלכלית ויכולת כלכלית משל עצמו - אי אפשר לבסס אותו על "נגרור אתכם בבתי המשפט שנים על גבי שנים עד שזה לא ישתלם לכם - כי כך או כך אנחנו מקבלים מהבעלים שירותים משפטיים חינם", ורק כשמצויים עם הגב לקיר - להציע "להתנדב" לשלם. זו לא התנהלות עסקית שמדינה נורמלית יכולה לאפשר.
דוד  |  23.02.11