אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"העיסוק של הרופאים בתקנים נוספים הוא לא עסק שלהם אלא שלי" צילום: עטא עוויסאת

"העיסוק של הרופאים בתקנים נוספים הוא לא עסק שלהם אלא שלי"

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן תוקף את ההסתדרות הרפואית: "דרישה לתוספת של 50% לשכר היא מוגזמת"

23.02.2011, 12:29 | מיקי פלד

ליצמן כועס: "דרישה לתוספת של 50% לשכר היא מוגזמת", אמר אתמול ל"כלכליסט" סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, בתגובה לדרישת ההסתדרות הרפואית במו"מ עם משרד האוצר. אך זה מטריד את ליצמן פחות מהדרישה לתוספת מיטות ותקני רופאים. "אני לא מבין למה פתאום הם התעוררו?", הוא אומר בכעס. "איפה הם היו עד עכשיו? איפה הם היו בעשר השנים האחרונות שלא הוסיפו מיטות לבתי החולים? אני הצלחתי להביא 960 מיטות ועשרות תקני רופאים ואחיות. אני חושב שזה רק עניין פוליטי נגדי".

ליצמן עוד זוכר כי הר"י עתרה לפני כשנתיים לבג"ץ נגד מינויו במעמד של סגן שר במשרד הבריאות. אולי זוהי הסיבה לכך שהוא מדגיש ש"נושא המיטות ותקינת הרופאים הוא עניין שצריך להיסגר בין משרד הבריאות למשרד האוצר. ההסתדרות הרפואית לא מנהלת את משרד הבריאות. הנושאים האלו הם לא עסק שלה אלא העסק שלי".

בכלל, נראה שבמאבק בין הרופאים למשרד האוצר ליצמן לא ניצב אוטומטית לצד הרופאים. אחד הנושאים שבהם הוא מיישר קו עם עמדת האוצר הוא הדרישה שהרופאים יעבדו עם שעון הנוכחות. "אם העוזרים שלי צריכים להחתים שעון, אז אין סיבה שהרופאים לא", הוא אומר. "אפשר למצוא את הדרכים לא לפגוע בכבוד הרופאים".

מההסתדרות הרפואית נמסר בתגובה: "אחד הנושאים המרכזיים שאותם הר"י מקדמת ובהם היא עוסקת כבר עשרות שנים הוא נושא התקינה, המעוגן בהסכמים הקיבוציים. כידוע, אי־עדכון התקינה ב־30 השנים האחרונות הביא את מערכת הבריאות אל עברי פי פחת. תוספת התקנים האחרונה למערכת הבריאות היתה הודות למאבקה העיקש של הר"י, בסיוע ובגיבוי מנכ"ל הבריאות דאז, פרופ' גבי ברבש. אנו בהחלט נברך על כל הישג של משרד הבריאות וסגן השר בראשו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות