אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקליס: "פוטנציאל הנפט בלווייתן לא משתקף במחירה של רציו"

ברקליס: "פוטנציאל הנפט בלווייתן לא משתקף במחירה של רציו"

"אם לא יימצא נפט בלווייתן יחידת השתתפות של רציו שווה 71 אגורות, אם אנחנו מכלילים את תרחישי הנפט מקבלים שיחידת השתתפות של רציו שווה 80 אגורות", כותב דיוויד קפלן, אנליסט בברקליס קפיטל

23.02.2011, 11:17 | שהם לוי

בנק ההשקעות ברקליס קפיטל מעריך שפוטנציאל הנפט בלווייתן לא מגולם כלל במניית רציו, יחד עם זאת בברקליס קפיטל מתמחרים את מניית רציו כשהם לוקחים בחשבון שלא יימצא כלל נפט בלווייתן.

"אם לא יימצא נפט בלווייתן יחידת השתתפות של רציו שווה 71 אגורות, אם אנחנו מכלילים את תרחישי הנפט מקבלים שיחידת השתתפות של רציו שווה 80 אגורות", כותב דיוויד קפלן, אנליסט בברקליס קפיטל.

"התמחור הנוכחי של של רציו מתעלם מהפוטנציאל של אפשרות למציאת נפט בלווייתן ומתעלם מהשתתפותה של רציו באפשרות לייצא גז מלווייתן", כותב קפלן.

"אנחנו ממשיכים להעדיף את רציו על ישראמקו מאחר וההשקעה בראשונה מהווה פיצוי על סיכון הגיוני שהמשקיעים לוקחים על עצמם. ההעדפה לרציו היא במיוחד עקב ההודעה הצפויה לגבי נפט בלווייתן", מוסיף קפלן.

באשר למתיחות האחרונה במדינות הערביות מצביעים בברקליס כי גוברים הסיכויים שישראל תהפוך לעצמאית בכל הקשור לאספקת אנרגיה.

בברקליס פיצלו את שני התרחישים המרכזיים הנוגעים ללווייתן. בתרחיש הראשון מעריכים בבנק ההשקעות הבריטי כי הגז שיופק ימכר לחברת הפצה. במסגרת התרחישים האפשריים לייצוא גז מלווייתן מציינים בברקליס שני תרחישים מרכזיים: הראשון - בניית צינור גז טבעי לקפריסין (שאורכו יהיה 130 קילומטר ו-85 מיילים). התרחיש השני האפשרי שמציינים בברקליס הוא העברת צינור שיקשר בין תמר, ים תטיס ולווייתן דרך הים האדום ואילת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות