אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפטר איש העסקים ואספן האמנות דב גוטסמן

נפטר איש העסקים ואספן האמנות דב גוטסמן

גוטסמן, שהיה נשיא מוזיאון ישראל מ-2001 ועד מותו והקים את מרכז גוטסמן לתחריט בקיבוץ כברי, נפטר בגיל 82 בביתו בניו יורק

23.02.2011, 17:39 | דנה גילרמן

איש העסקים דב גוטסמן, נשיא מוזיאון ישראל ואחד מאספני האמנות הישראלית הגדולים בארץ, נפטר שלשום (ב') בגיל 82 בביתו בניו יורק.

"הוא היה פלמ"חניק וגם איש העולם הגדול, דמות מאוד ישראלית, קשור לכאן ולריחות של המקום", כך תיאר האוצר יגאל צלמונה ממוזיאון ישראל את גוטסמן, שהיה אחד האנשים המרכזיים בשדה האמנות הישראלי והשפיע רבות על העשייה בתחומיו. הוא תמך באמנות ובאמנים, תרם למוזיאונים ואף הקים את אחד המקומות החשובים בארץ להדפס - "מרכז גוטסמן לתחריט" בקיבוץ כברי.

ב-1996 התמנה גוטסמן ליו"ר מועצת המנהלים של מוזיאון ישראל ועמד בראש ועדות הרכישה. ב-2001 החליף את טדי קולק בתפקיד נשיא המוזיאון, שבו שימש עד מותו. “אני זוכר את היום הראשון שהוא הגיע למוזיאון, ובמשך כל השנים האלו הוא נשאר מעורב בכל מה שנעשה", הוסיף צלמונה. “הוא היה בנאדם מאוד יצרי ומאוד אהב אמנות. האוסף שלו, שכלל עבודות של אמנים בינלאומיים לצד מקומיים, היה עשוי בטעם טוב ומתוך אהבה גדולה. הוא גם פיתח קשרים מאוד קרובים לאמנים וטיפח אותם, בהם עופר ללוש, צדוק בן דוד ופיליפ רנצר".

"הוא היה שייך לזן האספנים שבאו ממקום של אהבה חסרת גבולות לאמנות”, סיכם צלמונה. “הוא לא רק אהב אמנות אלא גם את האמנים שעושים אותה".

גוטסמן הותיר אחריו אשה, רחל, ושלושה בנים - אסף, נועם ויואב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות