אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": טבע מוכרת קרקע בנתניה המוערכת ב־60 מיליון שקל צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי ל"כלכליסט": טבע מוכרת קרקע בנתניה המוערכת ב־60 מיליון שקל

הקרקע בת 20 דונם ועליה שטח בנוי של 6,000 מ"ר. משרדי הנהלת החברה ומערך הלוגיסטיקה שבמקום יועתקו למתחם החדש בשהם

24.02.2011, 07:01 | דותן לוי

חברת התרופות טבע תפתח בשבועות הקרובים את שלב ההצעות לקרקע של החברה בנתניה, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בשטח בנוי של כ־6,000 מ"ר המחולק באופן שווה למחסנים למערך לוגיסטיקה ולמשרדים, בחטיבת קרקע שמשתרעת על פני 20 דונם בפינת הרחובות גיבורי ישראל והתרופה באזור התעשייה פולג. במבנה פועלים משרדי הנהלת טבע ומערך הלוגיסטיקה וההפצה של חברת טבע ישראל ס.ל.א (ראשי תיבות של מייסדי חברת טבע: סלומון, לוין, אלשטיין).

בטבע לא שוללים את האפשרות של מכירת הנכס לשתי חברות שונות. על פי הערכות שקיבלה טבע משמאים, אשר הגיעו ל"כלכליסט", ערך הקרקע כולל המבנים נאמד ב-60-50 מיליון שקל.

הקרקע שתוצע למכירה בנתניה היא רק חלק מהשטח שבבעלות החברה באזור התעשייה פולג, אשר משתרע על פני 68 דונם. מדובר בקרקע שעברה לידי טבע בעת רכישת חברת אביק בשנת 1988, ולאחר המכירה החלקית תישאר במקום פעילות המעבדות, המפעל וחלק משטח האחסון. המתחם שמוצע למכירה מוגדר בתב"ע (תוכנית בניין עיר) כמיועד לתעשייה, אך בחברה ציינו כי ניתן לבצע תהליך שינוי תב"ע לטובת מסחר.

אזור התעשייה פולג נחשב לאחד מאזורי ההייטק והמסחר המתפתחים בשנים האחרונות. הוא כולל בתוכו את סניף איקאה שנשרף, מתחם הקניות יכין, מתחם ביג וסניפים גדולים של עדן טבע מרקט וטיב טעם. עבור טבע, מדובר במתחם אחד מתוך כמה מתחמים שמחזיקה החברה בישראל. בתקופה הקרובה יעבור מרכז הכובד של החברה למרכז שמוקם בימים אלה בפארק התעשייה חבל מודיעין הצמוד ליישוב שהם. המרכז החדש משתרע על 77 דונם ויושקעו בו יותר מ־100 מיליון דולר. המתחם השני בגודלו של טבע נמצא באזור התעשייה רמת חובב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות