אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: נאסד"ק שוקלת להתמודד על רכישת NYSE צילום: בלומברג

מסתמן: נאסד"ק שוקלת להתמודד על רכישת NYSE

הבורסה שוקלת אם תוכל להגיש הצעה מתחרה אטרקטיבית מספיק מול דויטשה בורסה על רכישת NYSE

23.02.2011, 23:23 | סוכנויות הידיעות

שבוע בלבד לאחר שיריבתה של בורסת נאסד"ק, NYSE יורונקסט, הצהירה כי תציע 10 מיליארד דולר במטרה להתמזג עם בורסת דויטשה - בורסה בפרנקפורט - בורסת מניות הטכנולוגיה הניו יורקית נאבקת למצוא לעצמה שותף שיעזור לה להגדיל את כוחה ולהגן על עצמה מפני הירידה בנפח המסחר, כך מדווח "הוול סטריט ג'ורנל".

לפי מידע שמסרו לעיתון מקורות המקורבים לנאסד"ק, הבורסה שוקלת האם היא יכולה להגיש הצעה מתחרה אטרקטיבית מספיק מול דויטשה בורסה על רכישת NYSE. אם היא תגיע למסקנה כי אין ביכולתה לעשות כן, צפויה נאסד"ק לנסות לרכוש בורסה גדולה אחרת או לחלופין להציע את עצמה למכירה; זאת לאור דחיקתה לשוליים במקרה ש־NYSE ודויטשה בורסה ישלימו את המהלך ויהפכו כמצופה לגוף הבורסאי הגדול ביותר בעולם.

עוד מסרו המקורבים לעניין, כי נאסד"ק בחנה אפשרות לחבור לבורסות אחרות במטרה להציע הצעת רכש אטרקטיבית ל־NYSE, ובהן שיקגו מרקנטייל אקסצ'יינג', אך הדגישו כי עסקה כזו עדיין "רחוקה מהמציאות".

אם העסקה בין NYSE לדויטשה בורסה תתפרק - עסקה הניצבת ממש על סף השלמה ואף נודע כי ממתינים רק למציאת שם לגוף החדש - צפויה NYSE לשלם "עמלת פירוק" בסכום גבוה במיוחד של 337 מיליון דולר. בנאסד"ק סירבו להתייחס לפרסומים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות