אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבוט זכתה בערעור על הפרת פטנט של J&J צילום: בלומברג

אבוט זכתה בערעור על הפרת פטנט של J&J

בית המשפט לערעורים בוושינגטון הפך פסק דין שקבע כי אבוט תיאלץ לשלם 1.67 מיליארד דולר עקב הפרת פטנט בתרופה הומירה

23.02.2011, 21:12 | בלומברג
יצרנית התרופות אבוט זכתה היום (ד') בערעור על פסק דין שאילץ אותה לשלם 1.67 מיליארד דולר לג'ונסון אנד ג'ונסון (J&J) בעקבות הפרת פטנט.

בפסק דין שניתן ב-2009, נקבע שאבוט תשלם 1.67 מיליארד דולר ליחידת סנטוקור שבבעלות ג'ונסון אנד ג'ונסון, בגין שימוש בפטנט שלה לייצור תרופת הומירה לדלקת פרקים, הסכום הגבוה ביותר שאי פעם נקבע כפיצוי על הפרת פטנט בארה"ב.

בית המשפט לערעורים בוושינגטון הפך היום את פסק הדין. הרכב של שלושה שופטים קבע כי הפטנט, אשר היה בבעלות משותפת של אוניברסיטת ניו יורק ויחידת סנטוקור של ג'ונסון אנד ג'ונסון, אינו תקף.

ג'ונסון אנד ג'ונסון, אשר משווקת תרופה מתחרה לטיפול בדלקת פרקים, רמיקייד, שכנעה את חבר המושבעים במשפט הראשון שאבוט הפרה את הפטנט, אשר ג'ונסון אנד ג'ונסון טענה שכלל הגנה על נוגדן שנכלל בתרופה הומירה. בית המשפט לערעורים קבע שבקשת הפטנט של ג'ונסון אנד ג'ונסון לא כללה תיאור מלא של הנוגדן ושרוב טענות ג'ונסון אנד ג'ונסון "מהוות רשימת משאלות של תכונות שיהיו קיימות בנוגדן שכזה".

"דעת בית המשפט מאשרת שאתה לא יכול לטעון הגנה על משהו שלא המצאת", אמר וויליאם לי, עורך הדין שייצג את אבוט.

הומירה היא התרופה המובילה של אבוט, עם מכירות של 6.55 מיליארד דולר ברחבי העולם בשנה שעברה, שמהווים 18% מכלל הרווח של החברה, כך לפי מידע שעובד על ידי בלובמרג. רמיקייד היא התרופה הנמכרת ביותר של ג'ונסון אנד ג'ונסון, המהווה 7.5% מכלל מכירותיה או 4.61 מיליארד דולר ברחבי העולם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות