אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גייתנר: "רזרבות הנפט המשמעותיות יסייעו להתמודד עם כל הפרעה באספקת הנפט" צילום: בלומברג

גייתנר: "רזרבות הנפט המשמעותיות יסייעו להתמודד עם כל הפרעה באספקת הנפט"

סוכנות האנרגיה הבינלאומית הודיעה כי בין 500 אלף ל-750 אלף חביות נפט ליום הוסרו מהשוק העולמי, כמות שמהווה פחות מ-1% מכלל הצריכה העולמית; לסוכנות מלאי נפט ל-145 ימים

24.02.2011, 22:29 | סוכנויות הידיעות

שר האוצר האמריקאי, טימותי גייתנר אמר היום (ה') שרזרבות הנפט המשמעותיות יסייעו להתמודד עם כל הפרעה באספקת הנפט. גייתנר דיבר בפגישה הראשונה של מועצת הנשיא למשרות ותחרותיות. התבטאויותיו מגיעות לאחר שהמהומות האלימות בלוב איימו לפגוע בייצוא הנפט מהמדינה.

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, אמר באותה פגישה שלדעתו ארה"ב תוכל להתמודד עם המצב בלוב ושהמצב יתייצב.

סוכנות האנרגיה הבינלאומית הודיעה היום כי בין 500 אלף ל-750 אלף חביות נפט ליום הוסרו מהשוק העולמי. הכמות מהווה פחות מ-1% מכלל הצריכה העולמית, מסרה הסוכנות. ההודעה הגיעה לאחר הפרעות באספקה שנגרמו בעקבות המהומות האלימות בלוב. סוכנות האנרגיה הבינלאומית הודיעה כי היא בקשר שוטף עם מדינות אופ"ק ושלחברות סוכנות האנרגיה יש מלאי נפט למשך 145 ימים בו הן יכולות להשתמש.

עוד אמר אובמה בפגישה הראשונה של הפאנל שהקים בנושא יצירת משרות ותחרותיות שחברות אמריקאיות לא צריכות לדאוג לגבי אינפלציה אם הן מתכננות להרחיב את עסקיהן. "אנחנו לא רואים מגמת עלייה רחבה באינפלציה", הוא אמר.

אתמול הודיע אובמה על מינוי נציגים נוספים מתחום העסקים והתעסוקה לפאנל בנושא יצירת משרות ותחרותיות שהקים, ביניהם קנת' צ'נאולט, מנכ"ל אמריקן אקספרס ואלן קולמן, מנכ"ל דו פונט (DuPont). הפאנל נקרא "מועצת הנשיא למקומות עבודה ותחרותיות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות