אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט: דאו ג'ונס נעל את השבוע הגרוע מאז אוגוסט - ירד ב-2.1% צילום: בלומברג

וול סטריט: דאו ג'ונס נעל את השבוע הגרוע מאז אוגוסט - ירד ב-2.1%

היום עלו המדדים בוול סטריט: נאסד"ק זינק ב-1.6%, דאו ג'ונס עלה ב-0.5% ו-S&P 500 התחזק ב-1.1%. מניית פרוטליקס נפלה ב-18.9% אחרי שה-FDA דרש ממנה פרטים נוספים לגבי התרופה למחלת הגושה

25.02.2011, 23:10 | שהם לוי

המדדים המובילים בוול סטריט נעלו את יום המסחר בזינוק חד יחסית, אך נעלו את אחד השבועות הגרועים מאז אוגוסט.

מדדי מניות

נאסד"ק דאו ג'ונס S&P 500

בסיכום שבועי: מדד דאו ג'ונס ירד ב-2.1%, נאסד"ק נחלש ב-1.9% ו-S&P 500 השיל 1.7%.

אתרי אינטרנט ערביים מדווחים כי ביום שישי  התקיימו במזרח ערב הסעודית מספר הפגנות מחאה לא אלימות במזרח סעודיה, שם מרוכזת תעשיית הנפט של הממלכה. לפי הדיווחים, ההפגנות התרחשו במחוז קטיף, שם יש רוב שיעי. בהפגנות קראו המפגינים לשחרר 9 עצורים שיעים מאז 1996 החשודים במעורבות בפיגוע בעיר אלחובאר נגד חיילים אמריקאיים ש-19 מהם קיפחו את חייהם. החשודים הללו מוחזקים ללא משפט. עם זאת, בהפגנות גם הושמעו סיסמאות נוספות הדורשות חירויות.

ג'פרי לאקר, חבר ועדת השוק הפתוח  של הפדרל ריזרב גורס שזהו הזמן לבחון את קצב ההתאוששות בכלכלה האמריקאית ולהסיק שיש לסגת מתוכנית ההרחבה המוניטרית.

המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו אמש במגמה מעורבת על רקע המשבר בלוב. הנפט שינה מגמה בשעות האחרונות של המסחר וסיים בירידה של 0.8% ל-97.28 דולר לחבית לאחר שנגע במהלך יום המסחר ברף ה-100 דולר לחבית, על רקע חששות מבעיות אספקה מצידה של לוב.

ממשלת לוב, הנאבקת לשמור על השלטון על אף ההפגנות ההמוניות, הורתה על חלוקה נרחבת של כסף, כולל העלאות שכר, סובסידיות מזון ומענקים, כך על פי דיווח בטלוויזיה הממשלתית. על פי הפרסום, כל משפחה תקבל 500 דינרים (400 דולר) על מנת לעזור לכסות את עלויות המזון, וכן יבוצעו העלאות שכר עבור עובדים ציבוריים בסקטורים מסוימים של 150%.

סוכנות האנרגיה הבינלאומית ניסתה אמש להרגיע את החששות מהזינוק במחירי האנרגיה אחרי שהודיעה כי תעמיד מלאי נפט.

מאקרו

הקריאה המעודכנת לנתון התמ"ג של המשק האמריקאי ברבעון הרביעי הצביעה על קצב צמיחה של 2.8%, נמוך מקצב צמיחה של 3.2% שנרשם בקריאה הראשונית. בכך מהווה הנתון אכזבה עבור המשקיעים שציפו דווקא לעדכון מעלה של הנתון.

סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ורויטרס עלה לרמה הגבוהה בשלוש השנים האחרונות - 77.5 נקודות.

 

מניות במרכז

חברת הביטוח AIG דיווחה על רווח נקי של 11.2 מיליארד דולר בעקבות מכירות של נכסים שביצעה.

לוידס דיווחה על רווח נקי שהיה נמוך מתחזיות האנליסטים לשנת 2010.

פאני מיי ופרדי מאק, חברות המשכנתאות שבבעלות ממשלתית, צמצמו את ההפסדים שלהן בשלושת החודשים האחרונים של 2010, אולם, ביקשו סיוע נוסף ממשלמי המסים האמריקאים, על רקע ההערכות בשוק הנדל"ן לגל חדש של חדלות פירעון של משכנתאות.

ענקית האופנה גאפ דיווחה הלילה לאחר סגירת המסחר בוול סטריט על עלייה של 3.7% ברווח הנקי ברבעון הרביעי. החברה גרפה רווח של 365 מיליון דולר ברבעון, או 60 סנט למניה, עלייה מ-352 מיליון דולר, או 51 סנט למניה ברבעון המקביל בשנה שעברה. ממוצע תחזיות האנליסטים היה לרווח של 57 סנט למניה.

ישראליות בוול סטריט

מנהל התרופות והמזון האמריקאי לא אישר לפרוטליקס לשווק את תרופת הדגל שלה למחלת הגושה ודרש ממנה לספק עוד פרטים. הדבר מהווה אזכבה למשקיעי פרוטליקס שציפו לאישור התרופה אחרי שה-FDA אישר את מפעל התרופה בכרמיאל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות