אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבהלה לנפט: לחץ בקונגרס על אובמה להתיר מיידית קידוחים במפרץ מקסיקו צילום: בלומברג

הבהלה לנפט: לחץ בקונגרס על אובמה להתיר מיידית קידוחים במפרץ מקסיקו

ממשל אובמה עומד בתוקף על כך שתעשיית האנרגיה תוכיח בבירור שיש לה היכולת לטפל בצורה מיטבית בדליפות נפט, לפני שיונפקו היתרים חדשים

26.02.2011, 17:45 | סוכנויות הידיעות

לראשונה מאז אסון דליפת הנפט בשנה שעברה, נשיא ארה"ב ברק אובמה ניצב בפני קריאות הולכות וגוברות בקונגרס להתיר קידוחים ימיים במפרץ מקסיקו. זאת, כך מדווח "הדיילי טלגרף", על רקע התייקרות מחירי הדלק בארה"ב, לאחר שמחיר הנפט חצה את קו 100 הדולר לחבית בעקבות המהומות בצפון אפריקה ובמזרח התיכון.

אף שהבית הלבן כבר ביטל באוקטובר את האיסור הרשמי על הקידוחים באזור, משרד הפנים האמריקאי לא העניק עד כה רישיונות חדשים. ממשל אובמה עומד בתוקף על כך שתעשיית האנרגיה תוכיח בבירור שיש לה היכולת לטפל בצורה מיטבית בדליפות נפט, לפני שיונפקו היתרים חדשים. שר הפנים קן סלאזאר נפגש ביום שישי ביוסטון עם בכירים מתעשיית הנפט והגז, ובחן את מוכנותן של החברות להתמודד עם דליפות ימיות גדולות.

בעקבות החרפת המהומות בצפון אפריקה ובמזרח התיכון, גבר קולם של המעוניינים במתן היתרים באופן מיידי לקידוח בעומקים הגדולים מ־500 מטר. הקריאות רק ילכו ויגברו אם השינויים הפוליטיים הקיצוניים יגיעו גם לסעודיה, איראן וכווית - שלוש יצרניות הנפט הגדולות באזור.

בתוך כך הודיעה ג'נט ילן, סגנית יו"ר הבנק הפדרלי המרכזי, כי "הפד לא יישב בחיבוק ידיים מול העלייה בציפיות האינפלציוניות בשל הזינוק במחירי הנפט". לדבריה, "למדנו מניסיון העבר ולא נחזור על אותן טעויות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות