אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטייניץ וכחלון נועדו בסוגיית שכר העובדים הסוציאליים צילום: עמית שעל

שטייניץ וכחלון נועדו בסוגיית שכר העובדים הסוציאליים

שר האוצר ושר הרווחה הסכימו כי יש מקום לשיפור בתנאי העבודה של העובדים הסוציאלים וקבעו להיפגש בנושא בימים הקרובים

28.02.2011, 21:49 | כתב כלכליסט

שר האוצר יובל שטייניץ ושר הרווחה משה כחלון נועדו הערב ודנו בסוגיית שכר העובדים הסוציאליים. הפגישה התקיימה בארבע עיניים ונערכה קרוב לשעה בכנסת, במטרה למצוא פתרון הולם בסוגיית העובדים הסוציאליים.

השרים הסכימו כי יש מקום לשיפור בתנאי העבודה של העובדים הסוציאליים וקבעו לשוב ולהיפגש ולדון בנושא בימים הקרובים.

 

ההסתדרות הכריזה היום על סכסוך עבודה בקרב העובדים הסוציאליים במגזר הציבורי. העובדים הסוציאליים מחכים כבר זמן רב להכרזת סכסוך העבודה שהתעכבה עוד מאמצע השנה שעברה, בשל השיחות בין ההסתדרות לאוצר על תוספת שכר לכלל עובדי המגזר הציבורי. כאשר נחתם הסכם תוספת השכר לעובדי המגזר הציבורי בנובמבר האחרון הוחרגו ממנו העובדים הסוציאליים, שכן הם רצו לדון על דרישותיהם בנפרד.

העובדים הסוציאליים דורשים העלאה משמעותית בשכרם ושינוי מבנה השכר, שלטענתם לא עודכן ב-16 השנים האחרונות. חלק מהדרישות הן שמבנה השכר יורכב משכר בסיס הגבוה משכר המינימום ושבקידום הדרגות יינתן משקל גם לוותק ולא רק לשינוי בתפקיד עצמו. תוספות השכר עשויות להסתכם במעל 40%, בעוד באוצר מוכנים לכ-14% בלבד.

 

כמו כן, באיגוד העובדים הסוציאליים מעוניינים להחיל את ההסכם העתידי גם על 5,000 העובדים בעמותות הפרטיות. בהסתדרות טוענים כי האוצר נוהג כלפי העובדים הסוציאליים בחוסר תום לב, תוך נקיטת סחבת במשא ומתן ואי מתן תשובות ענייניות לדרישותיהם המוצדקות של העובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
תוקפי העובדים הסוציאליים- אנא אל תדברו מבורות
התיאוריות שעליהן נשענות העובדות הסוציאליות הן מגוונות, וקיימת ביקורת פמיניסטית על "הפטריאכליות" והתיישנותן , לכן, גם אם אב צריך לצאת מהבית מדובר בתהליך קשה מאוד, גם לעובדת הסוציאלית וכנראה שמדובר באבות בעייתיים מאוד שעצם ההשארות שלהם מסכנת את שאר המשפחה. ההוכחה לכך היא כמות הרציחות הגדולה שתוקפת את ישראל. העובדים הסוציאלים עושים עבודה מקודשת וקשה מנטאלית ומתמודדים עם עומס לא הגיוני של תיקים, עבור משכורת זעומה ולא מספקת!!!
סיון חאיק , תל אביב  |  02.03.11
8.
מה זה אומר עלינו ...
צידקת המאבק ברורה ומובנת לכולם, אין ספק שהתנאי היום לא מאפשרים לעובדים הסוציאלים, אשר מתמודדים יום יום עם הסוגיות והמצוקות הקשות שקימות במדינה שלנו, לתת שירותים הולמים לפונים ולקיים בעצמם חיים בכבוד . כל אחד צריך לחשוב עם עצמו מה זה אומר עלינו כמדינה, כחברה וכעם שהגענו למצב הזה ודחקנו את התמיכה, העזרה הדדית ואחריות החברה כלפי אוכלוסיות מוחלשות ואנשים קשיי יום לטובת תרבות הצריכה ורדיפת חיי המותרות - לאן אנחנו הולכים ואיפה העתיד שלנו ושל ילדינו .
עו"סית לעתיד , מפלסים  |  01.03.11
7.
מה שהעו"סים מבקשים אינו מופרך ואינו מוגזם - זה צעד לקראת שפיות
בתור סטודנטית לעו"ס אני יכולה להגיד מהניסיון שלי עם פונים ומהכרות עם עובדות ועובדים סוציאלים אחרים - מגיע לנו יותר. הבקשה של העו"סים היא הגיונית והוגנת. המקום בו אני עוברת הכשרה מעשית הוא רק סעיף של אגף נכויות ברווחה שבו יש רק שתי עו"סיות שלהן 140 תיקים כל אחת. התיק הזה הוא בד"כ לא רק אדם אחד - זו משפחה שלמה שלרוב גם הם מטופלים. עומס העבודה והעומס הרגשי שוחקים ובסוף היום אתה יוצא אומנם עם תחושה טובה, אבל לא יותר מזה. עו"סית שאני מכירה, בעלת ניסיון של למעלה מ10 שנים עובדת בנוסף כמוכרת בחנות ספרים כדי שתוכל לסגור את החודש. הם לא מבקשים את תוספת השכר הזו בגלל שלצערנו, העובדים הסוציאלים הפכו להיות חלק מהקהל בו הם מטפלים, אלא בגלל שיש להם זכות להתפרנס בכבוד על העבודה החשובה הזו!
ורד - סטודנטית לעו"ס  |  01.03.11
6.
העובדים הסוציאלים הם המראה של הרווחה ושל החברה הישראלית
המצב של העובדים הסוציאלים הוא מראה של הרווחה ושל החברה הישראלית בכלל. פשוט בושה שבמדינה שמתגאה בעצמה שהיא משתייכת לאו סי די מזניחים ככה את הרווחה ואת המעמדות החלשים. לא רק שאת המעמדות הנמוכים והחלשים מזניחים, גם לא מאפשרים למי שעוזר להם (לעובדים הסוציאלים) לעשות את העבודה שלהם ולעזור. העובדים הסוציאלים עובדים כיום בתנאים מחפרים, עם משכורות רעב ועומס מטורף. כל מי שמגיב פה על הכתבות ואומר שהעובדים הסוציאלים הם מוצצי דם, נבלות טפילים שלא עושים את העבודה שלהם ועוד כל מיני תגובות קשות ולא מציאותיות שקראתי בכל מיני כתבות אומר את זה כי הוא נפגע! כי הוא נפגע בגלל העומס שלא מאפשר לעובדים הסוציאלים לעשות את העבודה שלהם!! לא נותנים לנו לעזור! לא נותנים לנו לעבוד!! חייבים להעלות את השכר, להוסיף תקנים. השביתה מוצדקת וחשובה!!1
סטודנטית לעוס שדרות  |  01.03.11
לכל התגובות