אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלבר תפתח סניף ליסינג פרטי בתל אביב

אלבר תפתח סניף ליסינג פרטי בתל אביב

באולם התצוגה החדש ימכרו, לראשונה בישראל, מכוניות חדשות שלא על ידי יבואני הרכב הוותיקים; מנכ"ל אלבר: "56% מהעונים על סקר שערכנו ציינו כי היו שוקלים ביצוע ליסינג פרטי"

01.03.2011, 12:51 | תומר הדר

חברת הליסינג וההשכרה אלבר חנכה אתמול (ב') אולם תצוגה חדש בו ימכרו מכוניות חדשות בשיטת הליסינג הפרטי. מדובר באולם ראשון בישראל בו ימכרו מכוניות חדשות,שלא על ידי יבואני הרכב הוותיקים.

האולם ממוקם בלב "אזור הרכב" של תל אביב ברחוב ריב"ל. "לא ימכרו כאן מכוניות במזומן, לא בהמחאות ולא בכרטיסי אשראי - רק בשיטת הליסינג הפרטי", כך הודיע מנכ"ל אלבר, ינון עמית. "החידוש הוא שמדובר כאן באולם מכירה עם מגוון כלי רכב אדיר, הלקוח יכול לנסות את כלי הרכב, הצרכן יוכל לקבל את הרכב לתקופה של עד שבעה ימי ניסיון וגם אנשי מכירות יוכלו להגיע אל הלקוח בשעות הערב במידת הצורך".

ינון עמית, מנכ"ל אלבר ינון עמית, מנכ"ל אלבר ינון עמית, מנכ"ל אלבר

עמית הסביר כי "ליסינג פרטי הוא שיטה שבה כלי הרכב מוחזק על ידי הלקוח בלי הצורך לרכוש רכב חדש מדי כמה שנים. הליסינג הפרטי מנסה 'להחליק' את נושא הבעלות על הרכב ולשחרר אותנו מן התלות בנכס. בסקר שערכנו גילינו שנושא הליסינג הפרטי אינו זר לצרכן הישראלי. 56% ענו על הסקר שהם היו שוקלים ביצוע של ליסינג פרטי, קרי מדובר במוצר לגיטימי ומוכר. עם זאת, הלקוחות עדיין אינם מכירים את המוצר, מה שמצביע על חוסר שיווק נכון. מבחינת הציבור היתרון העיקרי של ליסינג פרטי הוא נושא המימון, אך למעשה לא מדובר כאן ביתרון העיקרי. 83% תופסים את התשלומים כיתרון הגדול ביותר. 27% רואים את היכולת לשדרג את הרכב כיתרון הגדול ביותר ואילו 17% סבורים שהנסיעה ברכב חדש היא היתרון הגודל ביותר".

עוד ציין עמית כי "בסקר לקוחות שערכנו מצאנו ש-36% מהלקוחות מעוניינים לבצע את העסקה באולם תצוגה וזוהי הסיבה שאכן בחרנו באולם תצוגה, ולא במגרש". חבילות הליסינג הפרטי של אלבר יוצעו במספר מסלולי קילומטראז' והן בשיטה הכוללת מתן מימון בלבד ובשיטה אשר כוללת חבילות שירות.

עם זאת, בישראל שוק הליסינג הפרטי טרם הגיע למיצוי ולמעשה רחוק למדי מיעד זה. "משקי בית בעולם רוכשים רכב בליסינג פרטי, זה מתחיל בהבנה שרכב הוא הוצאה ולא השקעה, בשונה מנדל"ן", הסביר עמית. "כאן רכב עדיין נתפס כהשקעה, למרות שערכו יורד והוא נשחק".

לדברי עמית, ברוב המקרים כלי הרכב ירשמו על שם אלבר, מכיוון שהם ירכשו על ידי אלבר ובמקרה זה הצרכן הפרטי אינו מוכר וקונה את הרכב. להערכת עמית, ליסינג פרטי צפוי לתפוס תוך מספר שנים נתח של כ-8-12% מהיקף ענף הרכב הישראלי.

הערכות: הרחבה נוספת של הליסינג הפרטי

בעתיד, מעריכים גורמים בענף הליסינג, אף תגדיל אלבר את נתח פעילותה בענף הליסינג הפרטי, זאת מאחר ולפי הערכות מקיימת החברה מגעים לרכישת ישרא-קאר, חטיבת הליסינג הפרטי של חברת ישראכרט, אשר הוקמה בשנת 2009 על ידי חברת ישראכרט ומשקי הקיבוצים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות