אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק הפועלים: אמון הצרכנים ירד לרמה הנמוכה ביותר מאז יולי 2009 צילום: בלומברג

בנק הפועלים: אמון הצרכנים ירד לרמה הנמוכה ביותר מאז יולי 2009

כלכלני בנק הפועלים בראשות פרופ' ליאו ליידרמן: "רמת המדד עדיין גבוהה, אך הירידה בחודשיים האחרונים מאותתת על התמתנות הגידול בצריכה בהמשך"

02.03.2011, 12:32 | תומר זלצר

בנק הפועלים דיווח היום (ד') על ירידה של 2.6 נקודות במדד אמון הצרכנים של הבנק ושל TNS טלסקר בחודש פברואר, לרמה של 129.2 - הרמה הנמוכה ביותר מאז יולי 2009.

כלכלני בנק הפועלים, בראשות פרופ' ליאו ליידרמן, מציינים כי "מדד אמון הצרכנים השלים בחודשיים האחרונים ירידה מצטברת של 5.8 נקודות. בחודשיים אלו חלה הרעה ניכרת בתפיסת המצב הכלכלי. אנו נוטים לייחס זאת לעליית מחירי הדלק והמזון, ולרגישות הגדולה שאלו עוררו בקרב הציבור. כמו כן, ייתכן שהתשובות לסקר הושפעו מאי-הוודאות הגיאו-פוליטית שנוצרה לאחרונה. גם שוק ההון אופיין בירידות שערים מתחילת השנה, נתון שסביר שהשפיע. רמת המדד עדיין גבוהה, אך הירידה בה מאותתת להערכתנו על התמתנות הגידול בצריכה בהמשך".

בארה"ב, לעומת זאת, עלה מדד אמון הצרכנים לשיא של שלוש שנים. כלכלני בנק הפועלים מציינים כי "הצרכן האמריקני חש בטוח יותר ביחס למצב הכלכלי והכנסתו בעתיד, אם כי נותרו חששות ביחס למצב שוק העבודה. נותר עדיין לראות עד כמה יושפע בהמשך הצרכן האמריקני מעליית מחירי הדלק והמזון. בבריטניה, לעומת זאת, נרשמה ירידה חדה במדד והוא חזר לרמתו בשיא המשבר".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות