אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוורגרין מכחישים סכסוך בין השותפים: "ממשיכים לנהל את הקרנות כרגיל"

אוורגרין מכחישים סכסוך בין השותפים: "ממשיכים לנהל את הקרנות כרגיל"

מקורב לקרן, לעומת זאת, מתאר את הדיונים הפנימיים בה כ"מאבק ירושה" על ניהולה. ל"כלכליסט" נודע כי בישיבות הקרן עולים חילוקי דעות רבים באשר ל"אוורגרין 6"

02.03.2011, 14:04 | מאיר אורבך ואסף גלעד
סכסוכים בין שותפים בקרנות הון סיכון אינם נדירים, אבל רק מעטים מהם צפים על פני השטח. שותפי קרן הון הסיכון אוורגרין קמו הבוקר (ד') לדיווחים שלפיהם הם נמצאים בסכסוך פנימי עמוק. בקרן אוורגרין טוענים מנגד כי "אין סכסוך בין השותפים באוורגרין, והקרן ממשיכה להתנהל כרגיל".

יחד עם זאת, נודע ל"כלכליסט" כי בישיבות שעורכים השותפים המרכזיים בקרן: ארז שחר, בעז דינטי, רונית בנדורי, עמיחי המר ועדי גן, עולים חילוקי דעות רבים באשר לדרכה של הקרן הבא של אוורגרין שגיוסה טרם החל, "אוורגרין 6".

אחת האופציות שעל פי ההערכות בוחנת אוורגרין היא הקמת שתי קרנות מקבילות, שאחת תשקיע במדעי החיים והשניה בטכנולוגיה. אפשרות נוספת שנלקחת בחשבון היא גיוס קרן קטנה אשר בה יהיו שותפים רק חלק ממנהלי הקרן. גורם בכיר בתעשייה תיאר את הדיונים ככאלה הקשורים ב"מאבק ירושה" על ניהול הקרן.

אוורגרין היא אחת מהקרנות הוותיקות בישראל, שהקומה על ידי יעקב בורק ועופר נאמן. הקרן החמישית שלה, בגובה 200 מיליון דולר, גויסה ב-2007, וכיום אווגרין עומדת לקראת סיום ההשקעות החדשות ממנה.

המשבר הפיננסי ב-2008 ושינוי ההעדפות של משקיעים הביאו את השותפים באוורגרין לבחון את מבנה הקרן החדשה, כאשר לפי חלק מהאופציות ייתכן וחלק מהשותפים לא ישתתפו בה. בניגוד לפרסומים, המחלוקת בין שותפי הקרן היא, על פי כל ההערכות, בעיקר על אופי הקרן הבאה ולא על אחוזי ההחזרים והשיתוף בדמי הניהול השונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות