אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השביתה בדרך: הפגישה בין העובדים הסוציאלים לאוצר הסתיימה ללא תוצאות צילום: אביגיל עוזי

השביתה בדרך: הפגישה בין העובדים הסוציאלים לאוצר הסתיימה ללא תוצאות

העובדים הסוציאלים מאיימים לפתוח בשביתה החל מיום ראשון אם לא תהיה התקדמות במגעים עם משרד האוצר על שינוי מבנה שכרם

02.03.2011, 15:27 | כתב "כלכליסט"

העובדים הסוציאלים עשויים לפתוח בשביתה החל מיום ראשון הקרוב לאחר שלא הייתה התקדמות היום (ד') במגעים עם משרד האוצר על שינוי מבנה שכרם. הפגישה בין יו"ר איגוד העובדים הסוציאלים יצחק פרי, לבין סגן הממונה על השכר במשרד האוצר, יוסי כהן הסתיימה ללא תוצאות.

משרד האוצר התייחס לפגישה שנערכה היום ומסר כי "הוא עושה כל מאמץ על מנת למנוע את השביתה הצפויה ואת השלכותיה על מטופלי העובדים הסוציאלים." במשרד האוצר טוענים כי הציגו לעובדים הסוציאלים "פתרונות הן בנושא עובדי העמותות והן בנושא חלוקת תוספת השכר המוצעת, כך שתיטיב יותר עם מקבלי השכר הנמוך". במאמץ למנוע את השביתה בודקים הצדדים אפשרות לתיאום פגישה נוספת מחר.

השביתה המתוכננת תקיף את כל העובדים הסוציאלים במגזר הציבורי, כולל המדינה, הרשויות המקומיות ושירותי בריאות כללית, ובסך הכל תקיף כ-10,000 עובדים סוציאלים. 5,000 העובדים הסוציאלים העובדים בעמותות השונות שמספקות בין השאר שירותים למדינה לא ישבתו, שכן הם במעמד של עובדי קבלן ואינם עובדים ישירות במדינה.

במסגרת השביתה לא תהיה קבלת קהל או טיפול בתיקים בלשכות הרווחה ברשויות המקומיות, לא יינתנו חוות דעת שונות מצד עובדים סוציאלים בשירות המבחן לנוער ומבוגרים, לא יינתן טיפול מצד עובדים סוציאלים בבתי החולים של המדינה והכללית ועוד.

העובדים הסוציאלים דורשים שינוי דרמטי של מבנה השכר שלהם, המורכב במקרים רבים משכר יסוד הנמוך משכר המינימום, ועליו תוספות שונות או אף השלמת הכנסה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות