אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיל דקל: "צריך לבחון את נתוני המסירות, לא רק המכירות"

גיל דקל: "צריך לבחון את נתוני המסירות, לא רק המכירות"

מנכ"ל אפריקה מגורים הפורש שולח עקיצה למבצעי המכירות המסיביים של גינדי. עם שכר בעלות של 1.2 מיליון שקל בשנה, הוא משוכנע שלא צריך להגביל את שכר הבכירים

03.03.2011, 10:00 | דותן לוי

"קיבלתי חברה עם אופי מסוים ואני מוסר אותה עם עלייה בהיקפי המכירות וברווח הנקי ועם היצע קרקעות גדול ויזמות עסקית שרושמת שיא של עשור. זה מהלך שצלח, אבל לא רק בזכותי אלא בזכות תנאי השוק ויתר האנשים בחברה". כך אומר בראיון ל"כלכליסט" מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים היוצא גילי דקל כשהוא מציג את הדו"חות שמסכמים את שנת 2010, הכוללים זינוק של פי 2.5 בסעיף הרווח הנקי.

"הגיע הזמן להמשיך"

אחרי שלוש שנים בתפקיד דקל מפנה את מקומו למנכ"ל הנכנס אורן הוד, עד לאחרונה סמנכ"ל הנדסה בנווה גד שבשליטת קבוצת אי.די.בי. "אני לא נולדתי מנכ"ל אפריקה מגוריםוהגיע הזמן להמשיך הלאה", אומר דקל. עם זאת, הוא מסרב לומר לאן פניו מועדות אך מבהיר: "אני מתכוון להישאר בתחום הבנייה כי זה מה שאני יודע לעשות, אבל אני לא אהיה שכיר בלבד אלא שותף בתחום היזמות". דקל מונה לתפקיד מנכ"ל אפריקה מגורים בספטמבר 2008 אך כבר קודם לכן שימש במשך שש שנים כמנהל פעילות אפי אירופה NV בסרביה, כך שהוא מסיים עבודה של קרוב לעשר שנים כשכיר תחת הבוס, לב לבייב. בהתייחסו לעסקה שדווחה בנובמבר, לפיה רכשה דניה סיבוס את

השליטה באפריקה ישראל מגורים ב־648 מיליון שקל, הוא אומר: "זו תקופת מעבר שתקבע רבות להמשך, אבל אם החברה תמשיך להתנהל בעצמאות כמו שהיא כיום, היא תצליח". בין השורות ניתן להבין כי לדעתו מהלך שבו דניה תיקח את מושכות הניהול לידיה יהיה שגוי.

גולת הכותרת בחודשיו האחרונים כמנכ"ל החברה היתה עסקת ראש העין שהותירה את אפריקה עם מלאי קרקעות ראוי לפחות לתקופה הקרובה. בעסקה זו רכשה אפריקה יחד עם תדהר קרקע ל־1,000 יח"ד בתמורה ל־120 מיליון שקל ובהיקף מכירות משוער של 1.5 מיליארד שקל.

לכמה זמן יספיק לכם מלאי הקרקעות?

"אנחנו עשינו את חלקנו עם עסקאות גדולות, אבל מובן שבשנים הקרובות החברה תמשיך לעמוד במבחן". בסיכום שנתי ל־2010 מכרה החברה (יחד עם שותפים) 602 יחידות דיור בהיקף של כ־951 מיליון שקל - חלקה בסכום זה עומד על 627 מיליון שקל. זאת לעומת 656 יחידות שנמכרו יחד עם שותפיה ב־2009 ושחלקה בהכנסות מהן עמד על 620 מיליון שקל.

"מסירות ולא מכירות"

הדו"חות היו טובים, אבל יש חברות צעירות כמו גינדי שכבר עברו אתכם בהיקפי המכירות, וחברות אחרות שנחשבות בינוניות נושפות בעורפכם.

"יש לנו עוד מכירות שלא נכללות בדו"ח שביצענו עבור אפריקה ישראל השקעות תמורת דמי ניהול. כשאני מסתכל על אפריקה, אני רואה אותה כמובילת שוק יחד עם חברה כמו שיכון ובינוי נדל"ן. יש לנו רקורד במסירת דירות וזה מה שקובע. אני מפרגן לכל יתר החברות, אבל צריך לראות אותן מוסרות דירות ורק מי שיצלח את השלב הזה, נוכל להגיד שהוא הצטרף לגדולים. לאותן חברות יש עוד כברת דרך ארוכה והייתי רוצה לראות גם את מבצעי המסירות ולא רק את מבצעי המכירות".

את 2010 סיימתם עם זינוק של פי 2.5 ברווח לעומת 2009. האם זה קשור לזינוק במחירי הדירות?

"הרווח הוכפל השנה בגלל העלייה בהיקף היחידות שאכלסנו. החברה אכלסה 532 יחידות דיור במהלך 2010 בהיקף של כ־463 מיליון שקל (חלק החברה) לעומת 263 יחידות דיור בהיקף של כ־203 מיליון שקל (חלק החברה) ב־2009. אני חושב שגם המחיר הממוצע ליחידת דיור עלה וגם זה השפיע על הרווח, אבל העלייה הדרמטית מקורה באכלוס".

דקל נהנה מעלות שכר של 1.2 מיליון שקל לשנה, ומבונוס מיוחד של שכר של שישה חודשים כמענק עבור כל שנת עבודה, בכפוף לעמידה ביעדים, ואופציות ל־0.75% ממניות החברה.

כמו רבים מחבריו המנכ"לים הוא מתנגד להתערבות בשכרם: "לא צריך להגביל את שכר הבכירים, הדירקטוריונים הם שצריכים להחליט על השכר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות