אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט תשלם לכל עובד באלישרא מענק של 5,000 שקל, כחלק מרכישת החברה צילום: אוראל כהן

אלביט תשלם לכל עובד באלישרא מענק של 5,000 שקל, כחלק מרכישת החברה

ל"כלכליסט" נודע כי לצד הקצאת 5 מיליון שקל למענקים, תאריך אלביט מערכות את ההסכם הקיבוצי עם 1,000 עובדי אלישרא עד 2020

06.03.2011, 07:01 | נעמה סיקולר

כל אחד מ־1,000 עובדי אלישרא, המפתחת מערכות ללוחמה אלקטרונית, יקבל מענק של 5,000 שקל מאלביט מערכות - כך נודע ל"כלכליסט". המענקים, שיסתכמו ב־5 מיליון שקל, ניתנים בעקבות הסיכום בין אלביט מערכותלתעשייה האווירית (תע"א) לרכישת 30% ממניות אלישרא ב־67 מיליון דולר. לאחר השלמת העסקה, הצפויה בקרוב, תשלוט אלביט מערכות על 100% ממניות אלישרא.

במקביל לסיכום על העסקה, חלה התקדמות במו"מ בין אלביט לוועד עובדי אלישרא, שהניב כמה הישגים לעובדים בנושאים שבהם התקיימה מחלוקת וגרמו בשבועות האחרונים להשבתת מפעל אלישרא כמה פעמים. אחד הסיכומים הבולטים הוא הסכמת אלביט להאריך את ההסכם הקיבוצי של עובדי אלישרא עד 2020.

עובדי אלישרא התנגדו לתוכנית להעביר שתי חטיבות ממפעל החברה בבני ברק למפעל הקבוצה בחולון: החטיבה הימית ומחלקת המודיעין. העובדים טענו כי צעד זה מנוגד לסיכום קודם להעברת המפעל כולו לחולון, וכי משמעותו בפועל היא פירוק מפעל אלישרא ופיזור העובדים. לאחר שזכו בהארכת ההסכם הקיבוצי ובמענק החד־פעמי, צפויים העובדים שלא להמשיך בצעדי המחאה נגד העברת החטיבות.

תע"א רכשה את חלקה באלישרא ב־2002 לפי שווי חברה של 330 מיליון דולר. אלביט הצטרפה ב־2005, כאשר רכשה 70% מהחברה מידי כור תעשיות לפי שווי נמוך בהרבה של 100 מיליון דולר. מאז ניהלו השתיים מגעים ארוכים למכירת השליטה המלאה לאלביט, אולם אלה עלו על שרטון פעם אחר פעם בעיקר בגלל המחיר, משום שתע"א התקשתה למכור את אחזקתה לפי שווי נמוך מזה שבו רכשה אותה. תע"א ביצעה לאורך השנים כמה מחיקות בדו"חותיה בגלל אלישרא, כך שמכירת חלקה, שהתבצעה לפי שווי נמוך יותר של 220 מיליון דולר, לא צפויה לגרום לה הפסדים.

אלביט מערכות סירבה להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות