אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיורא ירון חוזר לשוק: מוביל השקעה בסטארט-אפ Qwilt צילום: עמית שעל

גיורא ירון חוזר לשוק: מוביל השקעה בסטארט-אפ Qwilt

ל"כלכליסט" נודע כי יו"ר מרקורי לשעבר חוזר לאחר שלוש שנים להשקיע בחברות סטארט-אפ, יחד עם יובל שחר וקרנות ההון סיכון רדפוינט ואקסל

06.03.2011, 10:23 | אסף גלעד
המשקיע הסדרתי גיורא ירון, לשעבר יו"ר מרקורי, הוביל השקעה של 9.5 מיליון דולר בחברת הסטארט-אפ החדשה Qwilt. זוהי ההשקעה הראשונה של ירון זה כשלוש שנים, מאז שהשקעתו הקודמת, חברת אקסנט, נכנסה לפירוק לפני כשנה ונמכרה לענקית המחשוב דל תמורת 12 מיליון דולר.

את ההשקעה ביצע ירון עם יובל שחר, עמיתו לשעבר מנשיונל סמיקונדקטור, שאיתו הקים ומכר בעבר את החברות פנטקום ופי-קוב לסיסקו תמורת 118 מיליון דולר ו-200 מיליון דולר בהתאמה. אל ירון ושחר הצטרפו בהשקעה גם קרנות ההון סיכון הזרות רדפוינט ואקסל.

ההשקעות הקודמות של גיורא ירון ההשקעות הקודמות של גיורא ירון ההשקעות הקודמות של גיורא ירון

חברת Qwilt הוקמה בידי דן סחר, לשעבר מנהל פיתוח בכיר בחברות קרשנדו וקגור, ובידי אלון מאור, המשמש גם כמנכ"ל החברה. מאור, יחד עם המשקיע יובל שחר ובכיר נוסף בחברה, נמרוד כהן, המשמש כמנהל מוצר טכני, היו מעורבים בניהול חברת פי-קיוב שנמכרה לסיסקו ב-2004.

החברה שומרת על פרופיל נמוך ואינה חושפת מידע על המוצר שהיא מפתחת, אך לפי ההערכות בשוק, היא מפתחת מערכת תקשורת שתאפשר לחברות סלולר וטלקום לבצע אופטימיזציה של העברת וידיאו על גבי רוחב פס נתון. בכירים בענף תיארו את המוצר שלה ככזה "הנותן מענה לחברות תקשורת בעידן שבו האינטרנט והווידיאו מתכנסים".

 

החברה, שנוסדה ב-2009, מעסיקה כיום 20 עובדים במשרדים בהוד השרון. מנהלי החברה והמשקיעים סירבו להתייחס לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות