אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההתאחדות נגד צ'רלטון: עיקולים בגובה כ-33 מיליון שקל נגד החברה צילום: עמית שאבי

ההתאחדות נגד צ'רלטון: עיקולים בגובה כ-33 מיליון שקל נגד החברה

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את העיקולים, לבקשת ההתאחדות לכדורגל, על כספי צ'רלטון שיתקבלו על ידי הוט, יס, קשת, ערוץ 10, בנק לאומי ובנק הפועלים

06.03.2011, 16:18 | מארק שון

ביום ד' האחרון אישר השופט חגי ברנר מבית המשפט המחוזי בתל-אביב הטלת עיקולים בגובה 33.2 מיליון שקל על חברת צ'רלטון, לבקשת ההתאחדות לכדורגל. ההחלטה התקבלה בדלתיים סגורות והוטל עליה צו איסור פרסום, אשר פקע היום (א') לאחר שההתאחדות לכדורגל השלימה את הטלת העיקולים. הפנייה של ההתאחדות הגיעה כעשרה ימים לאחר שצו העיקול שעמד נגד צ'רלטון הופחת מ-35 מיליון שקל ל-3 מיליון בלבד.

העיקולים מבוססים על פסק בוררות בסכסוך בין הצדדים על חוזה זכויות השידור, שקבע תשלום לשלוש עונות של משחקי ליגת העל תמורת כ-35 מיליון שקל עבור כל עונה. לאחר מתן פסק הבוררות פנתה צ'רלטון בבקשה לבטלו. בחודש ינואר האחרון דחה השופט יהודה זפט את פניית צ'רלטון.

לאחר החלטת השופט הופחתו העיקולים שהוטלו על החברה מ-36 מיליון שקל ל-3 מיליון שקל בלבד. המחלוקת סביב הסכומים המדוייקים נוצרה בשל הסכומים שהיו רלוונטיים עד לבוררות, כ-12.5 מיליון שקל, לבין סכומים עבור זכויות שידור שניתנו לאחר מכן, המסתכמים בכ-33 מיליון שקל.

לאחר הפחתת סכומי העיקולים פנתה ההתאחדות, באמצעות עו"ד ברוך כצמן ממשרד הרצוג פוקס נאמן, ודרשה להטיל עיקולים על כספי צ'רלטון שיתקבלו על ידי הוט, יס, שידורי קשת, ערוץ 10 והבנקים לאומי והפועלים.

עו"ד כצמן מסר כי "בנסיבות המקרה ולאור אופיו הסרבני של צד העושה הכל בכדי להתחמק מחיוב, הרי הטלת צווי העיקול הינה אחד משורת צעדים נחוצים והכרחיים בדרך לגביית כל הסכומים". כצמן סירב להתייחס לתלונה שהוגשה כנגדו על ידי צ'רלטון ללשכת עורכי הדין וכן לטיוטת כתב תביעה אישית שנשלחה אליו לפני כשלושה שבועות. לדברי כצמן שתי הפעולות הנ"ל לא מצדיקות התייחסות. "כל מי שמכיר את המקרה מבין ויודע מה נעשה בו".

עורכי הדין גד טיכו ואורית אלמוזלינו-רייז, המייצגים את צ'רלטון, מסרו כי הם "בטוחים שכפי שהעיקולים הקודמים נדחו לאחר שמיעת טענות צ'רלטון, כך יהיה גם בנוגע לטענות האלו. צ'רלטון עמדה וממשיכה לעמוד בכל החיובים הכספיים שהוטלו עליה". עורכי הדין הוסיפו כי "לצ'רלטון טענות קשות כנגד ההתאחדות, שמפרה את ההסכם שבין הצדדים ברגל גסה, ובעטיין של הפרות אלו נגרמו ועודם נגרמים לצ'רלטון נזקים בסך של כ-58 מיליון שקל. הצדדים מנהלים בעניין זה הליכים משפטיים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות