אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב מחלקת חנינה ממס צילום: עמית שעל

ארה"ב מחלקת חנינה ממס

עד 31 באוגוסט יוכלו אזרחי המדינה להצהיר על נכסים בהם הם מחזיקים מחוץ למדינה ולהימנע מסנקציות פליליות

07.03.2011, 09:35 | הדר קנה

תוכנית מס חדשה עליה הכריז לאחרונה ה־IRA בארה"ב מאפשרת לאזרחים ולתושבים אמריקאיים שהחזיקו חשבון בנק זר להצהיר עליו - ולהימנע מסנקציות פליליות.

לפי התוכנית, מי שהחזיק חשבונות מחוץ לגבולות ארה"ב בשנים 2003–2010 בלי ידיעת הרשויות, יוכל לשלם את המסים והקנסות בגין הכספים עד ה־31 באפריל ללא ענישה. "לפי תנאי תוכנית החנינה, מי שיבחר להיכנס בגדרה, יעמוד בפני תשלום קנס של 25% על היתרה הגבוהה ביותר בשמונה השנים האחרונות שבהן חשבון הבנק שלא דווח היה פעיל", אומר עו"ד רן ארצי ממשרד רו"ח ארצי את חיבה. "בנוסף, הוא יהיה חייב בתשלום כל המסים, בתוספת קנס גירעון של 20% בגין מס שלא שולם על הכנסות החשבון בכל שנה ושנה". ארצי מציין כי במקרים מסוימים ייתכנו קנסות נמוכים יותר.

כך לדוגמה, במקרים שבהם שווי הנכסים בחשבונות הזרים לא עלה על 75 אלף דולר, יעמוד הקנס על 12.5% בלבד מגובה ההכנסות. בנוסף, אזרחי ארה"ב שהתגוררו מחוץ לגבולות המדינה, ולכאורה לא היו מודעים לחובת הדיווח, יידרשו לשלם קנס ויקבלו קנס מופחת בגובה 5% בלבד מגובה ההכנסות. "זה זמן מנהלת רשות המסים בארה"ב מאבק לחשיפת חשבונות בנק של אזרחים ותושבים שלא מדווחים עליהם לרשויות", אומר ארצי. "לפני כשנה נקטו הרשויות מהלך של חנינת מס, שלטענתן הניב הסדרים עם כ־15 נישומים". גם בישראל עומלת רשות המסים בחודשים האחרונים על תוכניות חנינת מס למי שמחזיק בבעלותו חשבונות בנק סודיים מחוץ לגבולות המדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות